ДЕНЬ 987-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 987 RUSSIAN AGRESSION
1 листопада 1943 року почалася безпосередня битва за столицю. Спочатку відбувся сорокахвилинна артилерійська підготовка. Радянські війська почали відвертати увагу від Києва, демонструючи значну кількість оперативних резервів на Букрині. В той самий час військо почало активно знищувати оборону ворога.
Була залучена неймовірна кількість гармат та живої сили. Кількість використаної техніки радянською армією були найбільшими за весь час військових дій. Цей потужний удар завдав великих втрат для ворога, внаслідок чого німецькі війська втратили значну кількість живої сили, техніки та озброєння.
Першу контратаку радянська армія здійснила з Пущі-Водиці й відтоді наступ тривав, а бої точилися аж до самої ночі. 4-го листопада війська відновили наступ і продовжили атакувати ворога.
Ворог не витримав і почав відводити свої війська. 5-го листопада вдалося прорватися до центру Києва.
Криваві бої точилися протягом всієї ночі на шосте листопада.
О четвертій годині ранку шостого листопада, генерал Москаленко впевнився, що війська повністю заволоділи містом і доповів про звільнення столиці.
Загалом окупація міста тривала 778 днів. Вся операція по визволенню Києва зайняла три місяці. Війська 1-го Українського фронту звільнили столицю України шостого листопада 1943-го року. Потім на честь визволителів було названо станцію метро Героїв Дніпра. Київ було врятовано, але часи відновлення життєдіяльності столиці були тільки попереду.
6 листопада в Україні і світі відзначають День поінформованості про стрес. Цей день призначений для підвищення обізнаності про стрес та його вплив на здоров’я людини. Це важливий момент для обговорення того, як стрес може впливати на наші тіло та розум, і як можна його управляти.
Цей день також спрямований на підтримку людей, які можуть страждати від стресу, і надання їм необхідної інформації та ресурсів для зменшення стресу. Він ставить перед собою цілі залучити увагу до важливості психічного здоров’я та надання підтримки тим, хто цього потребує.
6 листопада День орієнтування без компасу. Це унікальна подія, яка заохочує учасників до навігації без використання компасу.
Захід має на меті популяризацію традиційних навичок орієнтування, таких як використання сонця, зірок, природних орієнтирів та інших природних індикаторів для пошуку правильного шляху.
А ще 6 листопада Всесвітній день паперу. Цей день присвячений паперу та його важливості в нашому житті. Папір використовується для багатьох цікавих і корисних завдань, від письма та читання до малювання та друку.
Цей день також створений для підвищення обізнаності про важливість збереження лісів, з яких виготовляється папір. Ліси відіграють важливу роль у збереженні біорізноманіття та боротьбі зі змінами клімату.
Також 6 листопада Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Цей день підкреслює важливість захисту навколишнього середовища навіть у найбільш важкі часи, коли воєнні дії можуть призвести до серйозних екологічних зрушень.
Він був заснований 2001 року Організацією Об’єднаних Націй (ООН) для підвищення обізнаності про вплив війни на навколишнє середовище та підтримки міжнародних зусиль для запобігання цим наслідкам. Він також спрямований на підтримку мирних ініціатив, які сприяють відновленню та захисту природних ресурсів у зонах конфліктів.
Як назвати дитину, яка народилася 6 листопада
Іменини: Анатолій, Арсен, Василь, Віктор, Гаврило, Костянтин, Лука, Микита, Микола, Павло, Клавдія, Ніна, Олександра.
Талісманом людини, народженої 6 листопада, є карнеол.
Відомий досить давно, камінь був популярним в багатьох крахнах світу. Вважалося, що карнеол допомагає захистити пару від зрад.
Цього дня народилися:
- 1918 рік — активний діяч ОУН та СБ ОУН, підприємець та меценат Дмитро Куп’як;
- 1936 рік — український живописець і графік Браз Йосип Еммануїлович;
- 1938 рік — український актор, каскадер Володимир Жариков.
Пам’ятні дати і події 6 листопада
- 1657 рік — відбувається Корсунська рада, документ про українсько-шведський військово-політичний союз;
- 1860 рік — Авраам Лінкольн стає 16-м президентом Сполучених Штатів Америки;
- 1919 рік — командування Української Галицької армії укладає перемир’я і союзний договір з Добровольчою армією;
- 1932 рік — на виборах у Німецькій Державі більшість голосів отримує партія націонал-соціалістів;
- 1942 рік — відбувається перший політ німецького літака Хейнкель Heinkel He 219 “Пугач”, на якому вперше в історії почали серійно встановлювати пневмокатапульту для пілота;
- 1944 рік — відбудували і відновили роботу Київської радіостанції;
- 1951 рік — починає працювати Київський професійний телецентр;
- 1960 рік — у Києві запускають першу чергу метрополітену;
- 1962 рік — Генеральна Асамблея ООН ухвалює резолюцію, яка засуджувала расистську політику апартеїду у Південно-Африканській Республіці і закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові відносини з ПАР;
- 1964 рік — здають в експлуатацію Тернопільський порцеляновий завод;
- 1980 рік — у Миколаєві будують новий Інгульський міст, довжина моста становила 485 м;
- 1984 рік — на президентських виборах у США переконливу перемогу вдруге отримує республіканець Рональд Рейган;
- 1986 рік — у залізничній катастрофі на станції Користівка гине 44 особи, ще 100 були поранені;
- 1987 рік — у Києві відкривають 28-му станцію метрополітену — “Театральну”;
- 1998 рік — сильна повінь на Закарпатті;
- 1999 рік — в Австралії 54,5 % виборців висловлюються проти проголошення країни республікою, знову визнавши формальним главою держави британського монарха.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-6-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2693373.html
daytoday.ua/6-lystopada
Цього дня народилися:
275 років від дня народження Дмитра Прокоповича Трощинського (1749-1829) українського землевласника, колекціонера, мецената, культурного діяча;
210 років від дня народження Адольфа (Антуана Жозефа) Сакса (1814-1894), бельгійського і французького винахідника музичних інструментів, найвідомішого винаходом саксофона і саксгорна;
130 років від дня народження Дмитра Федоровича Козія (1894-1978), українського літературознавця, редактора, педагога (Канада);
125 років від дня заснування (1899) Одеського національного художнього музею (на той час – Міський музей образотворчих мистецтв);
90 років від дня народження Родіона Родіоновича Єфименка (1934-2008), українського кінорежисера, сценариста, педагога;
90 років від дня народження Володимира Антоновича Маняка (1934-1992), українського письменника, поета, публіциста, дослідника Голодомору в Україні, громадського діяча.
https://interfax.com.ua/news/general/1025436.html