Програму лекторію, заходів дискусійного клубу та поетичних читань, що відбудуться 20 жовтня в межах фестивалю ГОГОЛЬFEST POKROVA, надала голова Запорізького голова ЛітО Наталія Ігнатьєва.
12.00 – ПОКРОВА. СИЛА ПРАЩУРІВ.
Спікерки:
Оксана Яценко, голова Запорізького обласного відділу Союзу українок.
Ольга Стадніченко, кандидат філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри українознавства Запорізького національного університету, голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, депутатка Запорізької обласної ради.
Гогольфест у Запоріжжі має символічний зв’язок зі святом Покрови. Тож цілком природно, що в лекторії-дискусійному клубі фестивалю ми хочемо поговорити про витоки цього свята, традиції, звичаї, забобони. Про переосмислення спадщини – матеріальної (як от народний костюм) та нематеріальної (як фольклор і знання предків). А ще – про нашу відроджену віру. І не лише в релігійному сенсі. Ми будемо говорити про віру в силу пращурів, про енергетику, яка виникає, коли ми звертаємося до наших коренів. Можливо, навіть про віру в магію, дива і чаклування як частину нашої стійкості у великій війні.
13.30 – Вірші.
Оксана Бевзюк, поетка, з міста Пологи.
Валентин Терлецький, поет, письменник, музикант.
14.00 – ТЕАТР І ВІЙНА: ЯК, ПРО ЩО, ДЛЯ КОГО І ДЛЯ ЧОГО
Спікерки:
Олеся Плохоткіна, акторка Запорізького академічного обласного театру юного глядача, режисерка, викладачка Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.
Марічка Власова, режисерка-постановниця Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янське, керівник гуртка театру ляльок «Рукавичка» Бориспільський БДЮТ «Дивоцвіт».
Велика війна – це досвід, якого ми не хотіли, але який вчимося проживати. Усе боляче. Усе гостро. Усе набуває нових сенсів, нової виразності. Прості непомітні раніше речі стають надважливими: надміру гучні звуки, або занадто тривалі покази, або слова, що стали тригерами… Хочеться боротися і витримати. Хочеться тікати й ховатися «в мушлю». Хочеться розмов на одвічні теми. І до нестями хочеться перемоги і нормального життя.
Що змінилося в українському театрі під час війни після 2014 року? А після 24 лютого 2022-го? Яким є і яким має бути театр під час російсько-української війни? Про що говорити, які теми порушувати?
Театр – це розвага, рефлексія на сьогодні, естетський пошук, арттерапія? Чи все відразу?
Яким має бути театр для військових? А для цивільних у тилу і в прифронтових містах? А для вимушених переселенців? Яким є і має бути український театр за кордоном – для українців і для іноземців? Який театр допомагає наблизити перемогу? І зрештою. Яким український театр буде завтра?
15.30 – Вірші
Карина Бойко, поетка, художниця, викладачка рисунку, живопису, композиції в Запорізькій дитячий школі мистецтв №1, членкиня організації митців «Колорит» та Запорізької молодіжної спілки художників України, учасниця ЛітО.
Наталія Ігнатьєва, поетка, драматургиня, перекладачка, голова ЛітО.
16.00
ВІЗІЯ: УКРАЇНА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ
Спікери:
Maksym Demskyi, директор GOGOLFEST.
Курилова Юлія кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури Запорізького національного університету.
Енергія боротьби, консолідація і неймовірна сила, з якою ми вистояли в перші місяці війни, вразили нас самих і цілий світ. Проте кожен ресурс має властивість вичерпуватися. Тож сьогодні нам як ніколи потрібно цей ресурс поновлювати. Нам життєво необхідно вірити в себе і нашу Перемогу. Життєво необхідно побачити себе і свою Україну саме тією країною, в якій хочеться жити. Так, самими лише розмовами цю країну не побудуєш і попереду дуууже багато роботи над законами, освітою, культурою, економікою… Але! Думки матеріальні, а з правильних слів та ідей народжуються правильні рішення та дії. Тож усі три дні Гогольфесту під захистом Покрови ми будемо спрямовувати в простір думки про наше майбутнє, в якому є інклюзія, патріотизм, гуманістичні цінності, безбар’єрність, наявність укриттів (про всяк випадок), парки і ліси. В якому розвиваються громадські й просвітницькі проєкти, мистецтво, корисні технології, медіаграмотність, розвивальна освіта, якісна медицина. В якому Україна – активний суб’єкт міжнародної політики, лідер економіки та культури і крутезна розвинена держава, в якої весь світ переймає досвід.
Локація заходів – малий зал к/т Довженка