ДЕНЬ 916-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 916 RUSSIAN AGRESSION
27 серпня Всесвітній день прощення. Це свято було започатковане 1994 року в Канаді і з того часу поширилося на інші країни світу.
Мета цього дня — заохотити людей до прощення, примирення та взаєморозуміння. Прощення є важливим елементом багатьох релігій і культур. Воно допомагає звільнитися від негативних емоцій, таких як гнів і образа, і сприяє покращенню психічного та фізичного здоров’я. У цей день людей заохочують загладжувати провину, прощати інших і, можливо, найважливіше, прощати себе.
/www.dilovamova.com
Розкаятися й бути прощеним — це велика полегкість, а ось пробачати самому інколи буває тяжко. Але ще важче носити в собі образу, злість або думки про помсту, до того ж ці почуття руйнують як психологічне, так і фізичне здоров’я. Щоб якомога більше людей зрозуміли, як важливо вміти щиро пробачати і навчилися це робити, існує особливе свято — Всесвітній день прощення. Його відзначають щороку 27 серпня, але існують і інші дати, такі як 7 липня або перша неділя серпня.
27 серпня в Україні святкують День українського сала. Це свято не є офіційним, але стало популярним серед українців, які в цей день обмінюються веселими картинками та беруть участь у різних заходах, пов’язаних із салом.
Сало вважається національним продуктом України і має багато корисних властивостей.
Багато хто вважає, що українці поїдають цей продукт кілограмами та вживають його щодня. Але проведене в Європі опитування показало, що українці займають лише 13 позицію у переліку країн, де споживають цей продукт. З’ясувалося, що в Україні м’ясо курки більш популярне, ніж свинина.
Воно містить вітаміни A, E, D, F та мікроелемент селен. Арахідонова кислота, яка є в салі, стимулює роботу головного мозку та серцевого м’яза, покращує роботу нирок і допомагає виводити зайвий холестерин.
Традиція обробки, готування та вживання тваринного жиру з’явилася в Італії за 800 років до винаходу піци. Історики вважають, що 3000 років назад з жиру свині з сіллю та спеціями готували страву під назвою лардо. Спочатку лардо було дешевим способом для рабів підкріпитись, але потім страву полюбили і шляхетні особи.
Також 27 серпня Міжнародний день боксу. Це свято було перенесено з 22 липня, щоб зв’язати його з першим чемпіонатом світу AIBA з боксу, який проводився в Гавані, Куба, 1974 року.
Цей день має на меті вшанувати нелегку працю спортсменів і тренерів, а також популяризувати бокс серед населення. Бокс є одним з найдавніших і найпопулярніших видів спорту, який вимагає не лише фізичної сили, але й витримки та стратегії.
27 серпня святкують Міжнародний день лотереї. Це свято присвячене популяризації лотерей як форми розваги та можливості виграти призи.
Лотереї мають давню історію, яка сягає ще античних часів.
Наприклад, перша відома лотерея була проведена 1466 року в Брюгге, Бельгія, вдовою художника Яна ван Ейка. Лотереї стали популярними в Європі в кінці XV століття і від того часу поширилися по всьому світу.
Вони використовуються не тільки для розваг, але й для збирання коштів на благодійні та громадські проєкти. Наприклад, на гроші від продажу лотерейних білетів був побудований Британський музей.
Як назвати дитину, яка народилася 27 серпня
Іменини: Олександр, Володимир, Дмитро, Іван, Михайло, Степан, Анфіса.
Талісманом людини, народженої 27 серпня, є сердолік.
Цей камінь може похвалитися дуже багатою історією. Сердолік особливо шанувався в Древньому Єгипті, адже був символом богині Ізіди, покровительки гармонії, добробуту та сімейних уз.
Цього дня народилися:
- 1902 рік — український письменник Юрій Яновський;
- 1941 рік — український актор театру і кіно Богдан Ступка;
- 1983 рік — українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, переможниця Євробачення-2016 Джамала.
Пам’ятні дати і події 27 серпня
- 1672 рік — об’єднана українсько-османсько-кримська армія, яку очолювали гетьман Петро Дорошенко, османський султан Мегмед IV і кримський хан Селім-Гірей, здобуває фортецю Кам’янець (Кам’янець-Подільський) і вирушає на Галичину;
- 1831 рік — Варшава капітулює перед військами фельдмаршала Паскевича, фактично поклавши край Листопадовому повстанню 1831 року;
- 1859 рік — свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсільванія, дає першу нафту;
- 1916 рік — Румунське королівство оголошує війну Австро-Угорщині;
- 1934 рік — ухвалюють постанову про заборону знищення лісу в 50-кілометровій зоні навколо Києва;
- 1938 рік — в Римі відбувається Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затверджує Андрія Мельника на посаді очільника Проводу Українських Націоналістів (лідера ОУН);
- 1939 рік — відбувається перший у світі політ реактивного літака (He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля);
- 1955 рік — виходить перше видання Книги рекордів Гіннеса;
- 1991 рік — проголошують незалежності Молдови.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-27-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2646513.html
daytoday.ua/27-serpnia