ДЕНЬ 900-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 900 RUSSIAN AGRESSION
11 серпня в Україні святкують День працівників будівельної галузі (будівельника). Святкується щорічно у другу неділю серпня. Це професійне свято всіх, хто працює в будівельній промисловості, включаючи інженерів, виконробів, ремонтних спеціалістів та робітників ЖКГ.
Свято було започатковане 1956 року. Після розпаду срср його продовжили святкувати в незалежній Україні згідно з Указом Президента від 22 липня 1993 року.
Будівельники – особлива категорія робітників, герої багатьох кумедних історій та об’єкти критики. Але потрібно пам’ятати, кому належать успіхи та досягнення в створенні грандіозних, різноманітних і часом дивовижних будівель.
День будівельника – свято з історією. Багато традицій, закладених на початку святкування, дійшли і до нас. Найцікавіші з них: випробування «цеглою» для новачків, розбивання пляшки шампанського, а також нагородження. В Україні існують спеціальні нагороди «Кращому будівельнику», «За заслуги», іменні відзнаки від міністрів та інше.
Також 11 серпня День працівників ветеринарної медицини в Україні. Припадає щорічно на другу неділю серпня. Це професійне свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми 1 листопада 2001 року.
Мета свята — відзначити вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного та епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони довкілля.
Саме слово «ветеринар» має латинське коріння. Ветеринарія – доволі давня галузь. З того самого часу, як людина приручила тварину, з’явилась потреба в її лікуванні. Перша ветеринарна школа з’явилася у Франції в XVIII сторіччі за особистою ініціативою Людовика XV.
В сучасному житті без фахівців-ветеринарів ми не зможемо вживати в їжу якісні здорові продукти тваринництва, а домашні вихованці не зможуть приносити радість своїм власникам. За статистикою, на столі ветеринара найчастіше опиняються саме чотириногі компаньйони – собаки.
А ще 11 серпня День кінетичного піску. Це свято було започатковане компанією Spin Master, яка створює різноманітні дитячі іграшки. Оригінальний кінетичний пісок – це пластичне і чарівне видовище, яке не залишить байдужим жодну дитину. Головною відмінністю іграшки є відсутність прилипання до одягу та шкіри. Пісок не розлітається та залишається у тій формі, яку придумала дитина.
Мета цього дня — популяризація безпечної та веселої альтернативи звичайному піску. В основі матеріалу – звичайний кварцовий пісок, решта являє собою добавку полідиметилсилоксан, що застосовується у харчовій та фармакологічній промисловості та додає піску потрібні властивості. З нього можна ліпити різні фігури. Кінетичний пісок також гіпоалергенний і безпечний для дітей.
Як назвати дитину, яка народилася 11 серпня
Іменини: Олександр, Василь, Макар, Максим, Марк, Федір, Марія.
Талісманом людини, народженої 11 серпня є олександрит.
Містичний камінь, навколо якого здавна існувало чимало легенд. Наприклад, вірили, що олександрит є символом самотності, він міг попередити людину про небезпечні зв’язки, зайву емоційність.
Цього дня народилися:
- 1894 рік — українська фольклористка й етнографиня Віра Білецька;
- 1950 рік — піонер комп’ютерних технологій, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Apple I та Apple II (США), співзасновник (разом зі Стівом Джобсом) фірми Apple Стів Возняк;
- 1960 рік — український футболіст, другий найстарший футболіст в історії вищої ліги чемпіонату України Ігор Біскуп.
Пам’ятні дати і події 11 серпня
- 1707 рік — Королівство Пруссія та Шведська імперія підписують «Вічний альянс», що гарантував взаємну військову допомогу у випадку нападу на одну з них третьої сторони;
- 1866 рік — у США відкривають перший у світі майданчик для катання на роликових ковзанах;
- 1877 рік — американський астроном Асаф Голл відкриває супутник планети Марс під назвою Деймос;
- 1906 рік — у Великій Британії Юджин Ласт отримує патент на звукове кіно;
- 1926 рік — компанія «Kodak» оголошує про початок роботи зі створення кольорової кіноплівки;
- 2003 рік — українські війська входять в Ірак для виконання миротворчої місії;
- 2011 рік — запроваджують інституцію Уповноваженого Президента України з прав дитини, на посаду Уповноваженого призначено Юрія Павленка;
- 2016 рік — Рада Безпеки ООН проводить закрите засідання щодо збройних провокацій російських спецслужб у Криму, на якому підтверджує позицію щодо територіальної цілісності України.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-11-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2635629.html
daytoday.ua/11-serpnia