ДЕНЬ 892-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 892 RUSSIAN AGRESSION
3 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день близнюків. Щорічно припадає на перші вихідні серпня. Цей день присвячений близнюкам, двійнятам, трійнятам та іншим множинним народженням.
Фестиваль близнюків у місті Твінсбург, штат Огайо (//informator.ua/uk)
Свято було започатковане 1976 року в місті Твінсбург, штат Огайо, США. Фестиваль заснувала група жителів Твінсбурга, штат Огайо, під керівництвом Рея Дерсінга та Арі Хілера.
Ідейними натхненниками свята виступає пара однояйцевих близнюків – Мойсей та Аарон Уілкокси. Вони у 1819 році купили 4000 акрів землі, 6 з яких вирішили пожертвувати на будівництво школи за умови, що стара та сумна назва міста Міллсвіл буде змінена на Твінсбург (буквально – «місто двійнят»).
/www.dilovamova.com/
Через 150 років на святкуванні 200-річчя міста була проведена вечірка, яку відвідало 36 пар близнюків. Побачивши потенціал свята, місцеві жителі вирішили зробити його щорічним.
Міжнародний день близнюків збирає тисячі учасників з усіх штатів США та інших країн. З роками при проведенні фестивалю сформувалися певні традиції. Головне правило свята – усі однояйцеві близнюки повинні бути одягнені в однаковий одяг.
tsn.ua/ukrayina
Воно стосується людей будь-якого віку. Відвідує щорічний фестиваль багато науковців, які використовують присутність тисяч близнюків для проведення добровільних генетичних досліджень, за участь у яких їх нагороджують.
Також 3 серпня Всесвітній день кавуна (Watermelon Day), який припадає на 3 серпня. Ця дата також є невипадковою, адже саме тоді спостерігається пік збирання врожаю цього плоду.
Всесвітній день кавуна – подія не офіційна, але популярна надзвичайно, як і самі кавуни. Цей день є національним у США (National Watermelon Day), звісно, соцмережі сприяли її всесвітньому поширенню та підтримці.
Це свято присвячене одному з найулюбленіших літніх фруктів, який відомий своєю соковитістю та солодким смаком.
Останні генетичні дослідження, датовані 2021-м роком, свідчать про те, що кавун є вихідцем не Південної Африки, а її північно-східної частини. А дикий предок ягоди росте в Судані.
З давніх-давен кавун вирощували на території Південно-Африканської Республіки, Намібії, Ботсвани тощо. Пращуром цієї культури вважається колоциніт та диня тсама, яка доволі часто зустрічається в пустелі Калахарі, розташованій в центральній частині Південної Африки. Диня тсама і сьогодні виконує важливу роль – втамовує спрагу бушменів.
3 серпня Міжнародний день алопеції. Припадає щорічно на першу суботу серпня. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про алопецію – аутоімунне захворювання, яке призводить до випадіння волосся на голові або інших частинах тіла.
Алопеція (з латини перекладається як облисіння) – патологічне випадіння волосся, яке призводить до його повного або часткового зникнення на голові або ділянках тіла. Цим аутоімунним захворюванням страждають близько 2% всього населення планети.
Алопеція може торкнутися людей будь-якого віку та статі, і цей день має на меті підтримати тих, хто живе з цим станом, а також інформувати суспільство про виклики, з якими вони стикаються. Засновницею цього дня є Мері Маршал, яка сама страждає на алопецію і активно працює над підвищенням обізнаності про це захворювання.
Також 3 серпня День поширення інформації про синдром гвоздики. Цей день присвячений підвищенню обізнаності, підтримці та збору коштів для лікування синдрому гвоздики – рідкісного вродженого захворювання, на яке страждає менше 200 людей у всьому світі.
Синдром гвоздики характеризується аномаліями в кістках, суглобах або кровоносних судинах, що виникають через мутації в гені PIK3CA1. Симптоми можуть включати жирові утворення, бородавки, проблеми з хребтом, аномалії кінцівок або розширені вени. Синдром гвоздики – це рідкісне захворювання, яке є вродженим. Синдром характеризується аномаліями в кістках, суглобах або кровоносних судинах. Захворювання виникає через мутації в гені PIK3CA, і довгострокове здоров’я дитини з синдромом гвоздики залежить від тяжкості симптомів та її віку. Чим раніше лікарі зможуть діагностувати симптоми, тим ефективнішим буде лікування. Однак, рання діагностика є складним завданням.
А ще 3 серпня Міжнародний день блюзу. Щорічно припадає на першу суботу серпня. Цей день присвячений багатому і яскравому жанру блюзової музики, який має глибокий вплив на світову культуру.
Свято було започатковане 2013 року з метою вшанування блюзу, ознайомлення людей з його історією та значенням. Це чудова нагода насолодитися проникливими мелодіями блюзу, дізнатися більше про його коріння та вплив на інші музичні жанри.
Блюз має багату історію і суттєво вплинув на багато інших музичних жанрів. Блюз виник на глибокому півдні США приблизно в 1860-х роках серед афроамериканців на основі африканських музичних традицій, афроамериканських трудових пісень та спірічуелс. Блюз увібрав у себе спірічуелс, робочі пісні, польові вигуки, крики, співи та римовані прості оповідні балади.
Як назвати дитину, яка народилася 3 серпня
Іменини: Антон, В’ячеслав, Іван, Кузьма, Микола.
Талісманом людини, народженої 3 серпня, є аквамарин.
В Стародавній Греції цей камінь слугував оберегом моряків. Аквамарин, кажуть, допомагає полегшити будь-який біль.
Цього дня народилися:
- 1925 рік — український композитор, хоровий диригент Володимир Верменич;
- 1938 рік — український художник і викладач, вважається одним із найкращих сучасних художників України Олег Мінько;
- 1990 рік — офіцер Національної гвардії України, Герой України Віталій Грицаєнко.
Пам’ятні дати і події 3 серпня
- 1344 рік — війська Кастилії короля Альфонсо XI за підтримки флотів королівства Арагону і Генуезької Республіки починають облогу міста Альхесірас, столиці та найважливішого порту держави Марінідів;
- 1492 рік — Христофор Колумб вирушає з порту Палос-де-ла-Фронтера (Андалузія) у складі трьох кораблів “Санта-Марія”, “Пінта” і “Нінья” у перше плавання для відкриття західного шляху в Індію;
- 1778 рік — відкривається “La Scala”, італійський оперний театр у Мілані, один із центрів світової оперної культури. Ім’я одержав від церкви, що розташовувалася на цьому місці, Санта-Марія делла Скала;
- 1795 рік — засновують Паризьку консерваторію;
- 1904 рік — члени британської експедиції стають першими людьми Заходу, які увійшли до священного міста Лхаса в Тибеті;
- 1922 рік — радіо Нью-Йорка застосовує перший у світі звуковий радіоефект: двома шматками дерева було зімітовано стукіт дверей;
- 1926 рік — на площі Піккаділлі встановлюють перші у Лондоні світлофори;
- У 1935 році в школах УРСР введено предмет «фізкультура».
- У 1957 році під керівництвом Сергія Корольова зроблений запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.
- 1960 рік — Нігер отримує незалежність від Франції;
- У 1990 році Верховна Рада УРСР прийняла закон про економічну незалежність Української РСР.
- 2000 рік — Верховний суд Чилі виносить постанову про позбавлення парламентської недоторканності Августо Піночета;
- 2014 рік — у провінції Юньнань (Китайська Народна Республіка) стається землетрус магнітудою 6,3, гине мінімум 150 осіб, багато руйнувань, сильно ушкоджені комунікації.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-3-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2624109.html
daytoday.ua/3-serpnia
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&month=08&day=03