ДЕНЬ 891-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 891 RUSSIAN AGRESSION
2 серпня День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь. Важлива подія була встановлена 2017 року для вшанування пам’яті офіцерів та солдатів десантних військ, які загинули, захищаючи рідні землі від ворогів.
З 2017 року 2 серпня Україна вшановує пам’ять офіцерів та солдатів десантних військ різних часів і поколінь, які загинули, захищаючи рідні землі від ворогів.
Цей проєкт започаткований з метою увічнення пам’яті полеглих, популяризації їхніх героїчних вчинків, які можуть стати взірцем для кожного громадянина країни, для підвищення бойового настрою військовослужбовців та виховання у молоді патріотичного духу.
Український народ повинен пам’ятати, що десантники старшого покоління, відважно і сумлінно виконуючи свій обов’язок, віддали життя за мирне майбутнє Вітчизни, чим закарбували свої імена в історію України.
Україна несе тяжкі втрати щодня. Війна забирає найкращих. В пам’ять про героїв України ми маємо здобути перемогу України та докладати всіх можливих зусиль для наближення цього дня. Героям слава!
Цей день є важливим для вшанування героїзму та самопожертви десантників, які віддали своє життя в різні періоди історії, включаючи сучасні конфлікти.
Також 2 серпня День народження поштової скриньки. Це свято було засноване на честь встановлення першої поштової скриньки в Лондоні 1858 року. Поштові скриньки стали невід’ємною частиною будівель по всьому світу, забезпечуючи зручний спосіб отримання та відправлення кореспонденції.
У 1500 році португальський мореплавець Бартоломеу Діаш, прямуючи до Південної Африки, потрапив у сильну бурю, в якій загинув він сам і більшість членів його експедиції. Офіцер, який вижив, вирішив описати цю подію, щоб сповістити про причину зникнення учасників експедиції на випадок, якщо і решта мандрівників не повернеться на батьківщину. Він засунув лист у черевик, який повісив на дерево.
Через рік мореплавець Жуан да Нова знайшов послання та збудував на тому місці каплицю. А місцеві жителі ще довго використовували той черевик для листування. Тепер там встановлений пам’ятник у вигляді великого черевика на честь однієї з перших поштових конструкцій.
В ті часи європейські мореплавці, подорожуючи до Індії, залишали послання на мисі Доброї Надії у кам’яному коробі, а судна, які поверталися до Європи, забирали їх.
- У Флоренції на початку XVI ст. дерев’яні «тамбури» з щілиною вгорі розміщували в церквах, в які опускали анонімні доноси на ворогів країни.
- У XVIII ст. на англійських кораблях, які прямували до Америки, для послань висіли мішки з полотна.
- А перша поштова скринька, подібна до нинішніх конструкцій, з зображенням листа та поштового ріжка, який до сьогодні є емблемою зв’язку, була встановлена у Відні у 1785 році.
Поштові скриньки стали невід’ємною частиною будівель по всьому світу, забезпечуючи зручний спосіб отримання та відправлення кореспонденції.
А ще 2 серпня Міжнародний день голокосту ромів. Ця пам’ятна дата була встановлена на згадку про події 2-3 серпня 1944 року, коли в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау в газових камерах було вбито 2897 ромів.
1944 року ніч на 3 серпня для останньої 3-тисячної групи полонених циган у таборі смерті Auschwitz-Birkenau стала страшною трагедією. Нацисти влаштували так звану «Циганську ніч», фізично знищивши велику кількість людей ромської національності. У Другу світову війну до цього табору було доправлено 23 тис. представників циганської національності, з них понад 20 тис. осіб загинуло.
Загалом під час геноциду від репресій постраждали від 600 тисяч до 1,5 мільйона ромів.
У листопаді 1996 року в Освенцимі відбулася конференція, присвячена вшануванню пам’яті циган, загиблих від жорстокого нацистського режиму, на якій очільники ромських організацій США та європейських країн ухвалили відзначання 2 серпня Міжнародним днем голокосту ромів. Ця дата була започаткована Міжнародною радою пам’яті геноциду представників ромського етносу.
В Україні у жовтні 2004 року було затверджено Постанову Верховної Ради, згідно з якою країна почала відзначати цю подію офіційно. Рішення було прийняте з метою збереження історичної пам’яті про невинних жертв масових вбивств ромів, щоб майбутні покоління не допустили повторення страшної трагедії.
2 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день пива. Щорічне неофіційне свято, яке відзначається в першу п’ятницю серпня.
Свято було засноване 2007 року власником бару Джессом Авшаломовим у місті Санта-Круз, Каліфорнія. А з 2011 воно набуло міжнародного масштабу. На той час свято відзначили 138 міст із 23 країн світу. Через рік традицію підтримали понад 200 міст півсотні країн на 5 континентах.
2 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день пива / Фото: Unsplash
Упродовж 6 років від започаткування подію відзначали щороку 5 серпня. За результатами опитування серед фанатів напою, яке було проведене по закінченню гуляння у 2012 році, вирішили перенести урочистість на першу п’ятницю серпня.
Як назвати дитину, яка народилася 2 серпня
Іменини: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.
Талісманом людини, народженої 2 серпня, є альмандин.
Один з різновидів граната, має зв’язок з вогняною стихією. Альмандин рекомендовано носити тим, хто хоче привернути увагу протилежної статі.
Цього дня народилися:
- 1924 рік — український живописець Олександр Хмельницький;
- 1982 рік — український хокеїст і тренер Олександр Бобкін;
- 1993 рік — учасник і один із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві Сергій Нігоян.
Пам’ятні дати і події 2 серпня
- 216 рік до н. е. — у битві під Каннами карфагенський полководець Ганнібал громить 80-тисячне римське військо і завдає найважчої поразки Риму за всю історію його існування;
- 1776 рік — відбувається церемонія підписання Декларації незалежності 13 північноамериканських колоній, яка була прийнята 4 липня Континентальним конгресом;
- 1887 рік — Ровелл Годж отримує патент на колючий дріт;
- 1918 рік — гетьман України Павло Скоропадський затверджує закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави;
- 1953 рік — у Києві відкривають дитячу залізницю;
- 1989 рік — трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої гине 11 людей;
- 2014 рік — суд Тбілісі заочно арештовує екс-президента Михаїла Саакашвілі у справі перевищення службових повноважень;
- 2020 рік — від МКС повертається капсула Crew Dragon із двома американськими астронавтами на борту, які брали участь у місії SpaceX DM-2 (перший політ людей на приватному космічному кораблі);
- 2022 рік — Ненсі Пелосі відвідує Тайвань.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-2-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2623377.html
daytoday.ua/2-serpnia/