ДЕНЬ 888-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 888 RUSSIAN AGRESSION
30 липня Всесвітній день вишивки (World Embroidery Day). Подія започаткована шведською організацією ‘Broderiakademin, BRAK’ у 2011 році. Воно стало частиною традиції та щорічно припадає на третю декаду липня.
Вишивка – це давнє рукодільне народне мистецтво, яке полягає в прикрашанні певного матеріалу (тюль, шкіра, полотно, серпанок тощо) різноманітними візерунками. Розвиток вишивки розпочався ще у першому тисячолітті до н.ч.
Вишивка має різні стилі та техніки, і вона завжди була важливою частиною культурної спадщини не лише українців, але й інших народів світу. Вишивка містить у собі інформацію щодо віри, обрядів, звичаїв, культури народу.
uk.wikipedia.org/wiki/Українська_вишивка
Українська вишивка сформувалась під впливом Візантії. За часів Київської Русі особливою популярністю користувалась вишивка срібними чи золотими нитками, що вимагало серйозних умінь від майстрині. В Україні найчастіше прикрашали такий елемент одягу, як сорочка. Найпопулярніші кольори: червоний (любов), чорний (горе), жовтий та зелений (життя).
30 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день дружби. Свято було запропоновано 1958 року в Парагваї доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско. Відтоді цей день став символом тепла, доброти та спільності.
А саму дату проголосила Генеральна Асамблея ООН 2011 року. Цього дня ми нагадуємо собі, як важливо мати справжніх друзів та підтримувати дружні стосунки.
Філософи почали описувати й аналізувати дружбу ще з античних часів. Арістотель виділяв три її типи — дружбу заради вигоди, дружбу для взаємного задоволення та дружбу, засновану на спільних цінностях. Остання вважалася найрідкіснішою й найціннішою. В рамках цієї структури, на думку Арістотеля, існувало ще кілька підвидів дружніх стосунків — гостинність, дружба між близькими людьми, між соратниками та політичними союзниками.
Досить показовим є факт, що в часи Арістотеля існувало поняття дружби між членами родини — приміром, між батьками та дітьми. Це дає привід замислитися про родинні стосунки в давні часи та порівняти їх з теперішніми. Що стосується дружби між політиками, то її сенс полягав у взаємній користі, зокрема, в здобутті народної підтримки.
В сприйнятті дружби за часів Середньовіччя важливу роль почала відігравати релігія. З одного боку, ставлення до ближнього передбачало дружбу та любов, але водночас дуже близькі дружні стосунки вважалися небезпечними, бо сильна прив’язаність до людини не повинна була перевершувати любов до Христа.
Також 30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми (World Day Against Trafficking In Persons). 2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила цей день Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.
Він був запроваджений з метою підвищення обізнаності громадян щодо глобальної проблеми торгівлі людьми та залучення уваги до становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього жахливого злочину.
Метою даної події є привернення уваги та підвищення поінформованості людства щодо цієї гострої проблеми, залучення влади до протидії торгівлі людьми.Проблема торгівлі людьми набирає обертів на усій планеті, роблячи жертвами понад 21 мільйон осіб на рік.
Як назвати дитину, яка народилася 30 липня
Іменини: Анатолій, Валентин, Герман, Іван, Лука, Максим, Павло.
Талісманом людини, народженої 30 липня, є карнеол.
Дивовижний камінь, який зачаровує своєю красою. Карнеол допомагає сором’язливим стати більш комунікабельними, не боятися виступати на публіці.
Цього дня народилися:
- 1914 рік — видатний український хоровий диригент і педагог Павло Муравський;
- 1928 рік — український живописець Богдан Жружинець;
- 1972 рік — український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор Олесь Санін.
Пам’ятні дати і події 30 липня
- 1502 рік — Христофор Колумб вперше зустрічає представників народу мая;
- 1793 рік — у Канаді починається будівництво Йорка (тепер Торонто);
- 1895 рік — у Львові відкривають музей Наукового Товариства імені Т.Шевченка;
- 1900 рік — у Британії забороняють дитячу працю в шахтах;
- 1920 рік — створюють Українську Військову Організацію під проводом Євгена Коновальця;
- 1956 рік — на американських доларах з’явиляється гасло «In God We Trust»;
- 1974 рік — Квебек оголошує французьку мову єдиною офіційною;
- 1984 рік — на телеканалі NBC починається показ серіалу «Санта-Барбара»;
- 2016 рік — американський парашутист Люк Айкінс успішно здійснює перший в історії стрибок з висоти 7600 м без парашута.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-30-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2622609.html
daytoday.ua/30-lypnia