ДЕНЬ 879-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 879 RUSSIAN AGRESSION
Щороку третьої липневої неділі Україна відзначає професійне свято – День металурга (або День працівників металургійної та гірничодобувної галузі).
Офіційно працівники металургійної галузі приймають привітання з професійним святом від 1993 року. 2006 року назву свята змінили на День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Сьогодні Україна займає 11 місце з виготовлення сталі на планеті. У Дніпрі розташований Металургійний музей, який побудували у 1985 році.
Металургійна галузь вважається однією з найдавніших – перші металурги з’явились ще 5 тисяч років до н.ч.
На металургійному заводі. Картина Адольфа фон Менцеля, 1875 р.
Металургійна діяльність полягає у видобутку металів з руд, гірнича – у видобуванні корисних копалин з надр Землі. Без функціонування цих промислових галузей неможливо уявити сучасне повсякденне життя, годі й казати про будівництво та промислові підприємства (заводи, фабрики тощо).
21 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день морозива (International Ice Cream Day). Це щорічний неофіційний захід, який святкують у різних куточках світу у третю суботу червня.
У Великобританії цей має назву Всесвітній день морозива (World Ice Cream Day).
У США – це Національний день морозива (National Ice Cream Day).
Це свято, яке полюбили як діти, так і дорослі, адже морозиво дарує відчуття прохолоди в спекотні літні дні.
Історія Міжнародного дня морозива пов’язана з президентом США Рональдом Рейганом. 1984 року він оголосив третю неділю липня Національним днем морозива, щоб вшанувати цю смаколику, якою насолоджується понад дев’яносто відсотків американців.
Відомо, що перші аналоги морозива з’явилися ще тисячі років тому. Вперше фруктові соки, змішані з льодом, почали куштувати представники давньокитайської знаті. Пізніше рецепти першого морозива перекочували до Стародавньої Греції. А згодом кулінари часів Олександра Македонського почали готувати заморожені ягоди – для цього використовувався звичайний сніг.
Також 21 липня Міжнародний день нездорової їжі. Це жартівливе свято, присвячене фастфуду та іншій не корисній їжі, яка з’явилася від 19 століття. Приблизно в цей час в Америці почала з’являтися їжа на новий манер, багата на холестерин.
Ідеї нездорової їжі, тобто харчів промислового виробництва з високим ступенем переробки, не існувало до 1800-х років. Батьківщиною таких продуктів вважають США.
Нездорова їжа часто називається «пустими калоріями». Вона навантажує наш організм надмірною кількістю жиру, цукру й солі, при цьому містить дуже мало харчових волокон, вітамінів і мінералів. Саме такими прийнято вважати цукерки, гамбургери, солодкі напої, кондитерські вироби, картоплю фрі тощо.
Як назвати дитину, яка народилася 21 липня
Іменини: Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна.
Талісманом людини, народженої 21 липня є гагат.
Це різновид кам’яного вугілля. Здавна вважається, що гагат діє як знеболюючий засіб.
Цього дня народилися:
- 1882 рік — український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець Давид Бурлюк;
- 1906 рік — українська поетеса, публіцистка, літературна критикиня, діячка ОУН Олена Теліга;
- 1907 рік — український поет, археолог і політичний діяч, один з чільних діячів ОУН Олег Ольжич (Олег Кандиба).
Пам’ятні дати і події 21 липня
- 356 рік до н. е. — в ніч проти 21 липня Герострат спалює Храм Артеміди в Ефесі;
- 365 рік — землетрусом частково руйнується одне з семи чудес світу — Александрійський маяк;
- 1542 рік — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III засновує Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролював діяльність інквізиції;
- 1773 рік — Папа Римський Климент XIV видає буллу про заборону Ордена єзуїтів;
- 1774 рік — підписують Кючук-Кайнарджійський мирний договір, за яким було встановлено незалежність Кримського ханства;
- 1822 рік — створюють Першу Мексиканську імперію;
- 1831 рік — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії;
- 1954 рік — підписують Женевську угоду, що завершила Першу індокитайську війну і визначила долю французьких колоній у цьому регіоні;
- 1969 рік — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту “Apollo 11” вийшли на поверхню Місяця;
- 1992 рік — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 піднімає український прапор і вирушає до Одеси щоб увійти до складу ВМС України;
- 2013 рік — вступає на престол король Бельгії Філіп I.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-21-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2618292.html
daytoday.ua/21-lypnia