ДЕНЬ 873-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 873 RUSSIAN AGRESSION
15 липня в Україні святкують День української державності – державне свято, що відзначається в Україні 15 липня – у День хрещення Київської Русі — України. Запроваджене Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 року ( День Української Державності переноситься з 28 липня на 15 липня, щоб він збігався із вшануванням князя Київського Володимира Великого, в контексті “відмови від російської спадщини”).
Вперше ідею відзначення Дня Української Державності на державному рівні запропонувала ініціативна група, до складу якої входили видатні діячі, такі як Герой України Левко Лук’яненко, колишні Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, а також інші громадські діячі.
День української державності – це змістовний і важливий день для всіх українців. Цей день призначений для того, щоб подякувати Богу за нашу державу, за нашу історію і за наші традиції. У цей день ми також відзначаємо всі видатні досягнення України та українців.
15 липня День українських миротворців. Це офіційне свято учасників миротворчих організацій, яке Верховна Рада заснувала 2013 року на державному рівні. Варто зазначити, що від 1992 року понад 42 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у 25-ти міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.
Так склалося, що спільна безпека в сучасному світі стикається з численними загрозами, адже збройні конфлікти в різних країнах виникають досить часто.
Зазвичай для вирішення вони вимагають зусиль світової спільноти на глобальному рівні, тому існує таке явище, як міжнародна миротворча діяльність.
Україна, як і решта демократичних країн, співпрацює з міжнародними організаціями щодо врегулювання жорстоких протистоянь, а безпосередню участь в цій діяльності беруть українські миротворці. На честь військовослужбовців, які захищають мир в інших регіонах, в Україні встановлено свято — День українських миротворців, який щороку відзначають 15 липня.
Також 15 липня День хрещення Русі-України. Це свято вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира, який відіграв важливу роль у хрещенні Київської Русі.
Воно було встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі за Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року.
Також 15 липня День благодійності в соціальних медіа. Це неофіційне, але важливе свято, яке було започатковане некомерційною американською платформою Givver 2013 року.
Засновник цієї ініціативи, Кріс Соммерс, вирішив розповсюджувати ідею благодійності через соціальну мережу Twitter. Метою Дня благодійності в соціальних медіа є привернення уваги людства до необхідності благочинної діяльності, підвищення обізнаності щодо цієї теми, залучення до просування соціальних мереж, тому що вони є сучасними засобами розвитку благодійних організацій.
15 липня святкують Всесвітній день навичок молоді. Це міжнародне свято було започатковане Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2014 року з метою привернення уваги до численних проблем, з якими стикається сучасна молодь.
www.dilovamova.com
Однією з цих проблем є безробіття та неповна зайнятість. Мета Всесвітнього дня навичок молоді полягає в підвищенні рівня інформованості про важливість інвестування в розвиток навичок молоді та поліпшенні соціально-економічних умов для молодих людей.
А ще 15 липня День “Обійміть своїх дітей”. Це особливе свято, яке нагадує нам про важливість обіймів та їхню роль у нашому житті. Обійми — це невербальна форма спілкування, яка здатна замінити багато слів. Вони можуть виразити вдячність, співчуття, любов, небайдужість та інші почуття.
Особливою є роль обіймів в дитячому віці — психологи стверджують, що вони сприяють гармонійному розвитку особистості та навіть захищають від хвороб. Щоб привернути увагу людей до того, як важливо обіймати малюків, існує особливе свято — Всесвітній День «Обійміть своїх дітей», який відзначається щороку в третій понеділок липня.
Як назвати дитину, яка народилася 15 липня
Іменини: Василь, Володимир, Петро.
Талісманом людини, народженої 15 липня є гематит.
Камінь, який підійде людям, що впевнено йдуть до своєї мети. Здавна вірили, що гематит допомагає зупиняти кровотечу та лікувати рани.
Цього дня народилися:
- 1899 рік — український політичний діяч, журналіст, публіцист, один з найплідніших авторів націоналістичного руху Володимир Мартинець;
- 1892 рік — український філософ Мілена Рудницька;
- 1905 рік — український актор Олександр Хвиля.
Пам’ятні дати і події 15 липня
- 1099 рік — учасники Першого хрестового походу беруть Єрусалим;
- 1228 рік — папа Григорій IX канонізує засновника ордену францисканців Франциска Ассізького;
- 1410 рік — відбувається Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об’єднаною польсько-литовсько-українською армією під командуванням князя Вітовта і короля Ягайла;
- 1663 рік — у Львові король Ян ІІ вирішує йти кількома колонами походом в Україну;
- 1776 рік — відкривають театр “Ла Скала”;
- 1799 рік — французький лейтенант П’єр Франсуа Бушар знаходить в Єгипетському еялеті, поблизу невеликого міста Розетта (нині Рашид), неподалік від Олександрії, Розетський камінь;
- 1834 рік — відкривають Київський університет;
- 1988 рік — на екранах США відбувається прем’єра першої частини “Міцного горішка” з Брюсом Віллісом.
Джерела:
daytoday.ua/15-lypnia
https://tsn.ua/other/yake-5-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2616207.html