ДЕНЬ 847-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 847 RUSSIAN AGRESSION
19 червня День фермера в Україні. Досить молоде професійне свято, яке було започатковане президентом Володимиром Зеленським 2020 року. Дату святкування обрали на честь прийняття Закону про фермерство 2003 року.
Під час війни фермерство України зазнає збитків шалених масштабів, фермери – справжні герої, що самотужки розміновують поля та засівають їх в умовах регулярних ракетних обстрілів. Фермерство – це основа харчового сектору промисловості, фермери годують фронт і тили, вони боронять державу, а мали б сіяти та збирати врожаї. Мирного неба над полями України! Героям слава!
А ще 19 червня Всесвітній день дитячого футболу. Це свято присвячене найменшим поціновувачам цієї спортивної гри. Винуватцями цього свята є найменші поціновувачі цієї спортивної та командної гри.
Головна його мета полягає у поширені ідеї здорового способу життя серед дітей, прищеплюванні любові до спорту з юних років. Також не менш важливими є проблеми, з якими стикаються діти у різних куточках світу. З допомогою цього дня організатори звертають увагу на важливість розв’язання цих проблем.
19 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день альбатроса (World Albatross Day) відзначається щорічно 19 червня, щоб підвищити обізнаність про збереження цих чудових птахів. Ці морські птахи відомі своїм вражаючим розмахом крил, що робить їх одними з найбільших літаючих птахів у світі. На жаль, багато видів альбатросів знаходяться під загрозою зникнення через такі загрози, як забруднення навколишнього середовища та надмірне рибальство.
Альбатроси вражають своїм розмахом крил, який робить їх одними з найбільших птахів, що літають. На жаль, сьогодні більшість їхніх видів перебувають на межі зникнення. Свято, яке допомагає підвищити обізнаність про цих чудових пернатих, зокрема про їхнє збереження.
Також 19 червня Міжнародний день коробки (International Box Day) – це свято не про коробки, це скоріше про котів та їх потреби. Це свято унікальних стосунків між котами та коробками. Ця щорічна подія відбувається 19 червня і відзначає значення, комфорт, безпеку та розваги, які коробки забезпечують нашим котячим друзям.
Хоча про любов котів до коробок відомо давно, лише нещодавнє дослідження, проведене Університетом Утрехта, підтвердило значну про роль коробок у зниженні стресу та тривоги у котів.
Коти — не єдині тварини, яким подобаються коробки. Великі котики, як-от леви, тигри та пуми, також їх люблять, є спостереження, як вони граються з ними. Картонні коробки часто дають цим тваринам, які живуть у заповідниках дикої природи. Хоча вже давно відомо про любов цих домашніх улюбленців до коробок, проте недавно було проведено дослідження, яке підтвердило, що таким чином коти знижуть стрес і борються з тривогою.
19 червня святкують Всесвітній день прогулянки. Подія була започаткована американцем У. Т. Рабе 1979 року, щоб показати, наскільки позитивно впливає піша прогулянка на наше ментальне та фізичне здоров’я. Вперше День прогулянки пройшов у США, в штаті Мічиган.
Створений в противагу бігу підтюпцем. Ходіння не має протипоказань, це більш доступне фізичне навантаження, ніж біг чи біг підтюпцем. Прогулянка – це найкращий спосіб активності для початківців, для відновлення після хвороби, після великої паузи у фізичних тренуваннях.
19 червня Всесвітній день обізнаності про серповидноклітинну анемію. Це дуже важлива подія. Серповидноклітинна анемія — спадкова зміна структури гемоглобіну, через яку він стає патологічним (гемоглобін S).
Це спадкова зміна структури гемоглобіну, в наслідку якої він стає патологічним (гемоглобін S). Якщо під мікроскопом розглянути еритроцити з вмістом гемоглобіну S, то вони за формою нагадуватимуть серп. Дані еритроцити погано транспортують кисень, через що хворий може скаржитись на кисневу недостатність (гіпоксію).
“Гемоглобін S” у чому небезпека? Небезпека захворювання полягає у ризику гемораґічного інсульту та вразливості до інфекцій. Хворим необхідно регулярно відвідувати лікаря та берегти себе від інфекційних захворювань.
Як назвати дитину, яка народилася 19 червня
Іменини: Іван, Ян, Марія.
Талісманом людини, народженої 19 червня, є берил.
Це досить твердий, але водночас крихкий камінь. Здавна вірили, що берил дарує життєрадісність, привітність.
Цього дня народилися:
- 1909 рік — українська мовознавчиня, діалектологиня Марія Пшепюрська-Овчаренко;
- 1961 рік — українська співачка (сопрано), педагог, заслужена артистка України Наталія-Марія Фарина;
- 1972 рік — українська журналістка, вдова Георгія Ґонґадзе (після загибелі чоловіка отримала політичний притулок у США) Мирослава Ґонґадзе.
Пам’ятні дати і події 19 червня
- 240 рік до н. е. — грецький учений Ератосфен Кіренський уперше обчислює радіус Землі;
- 325 рік — лриймають Нікейський символ віри;
- 1205 рік — відбувається битва під Завихостом;
- 1819 рік — до Ліверпуля прибуває «Саванна» — перший пароплав, який перетинає Атлантичний океан;
- 1885 рік — з Французької республіки до Нью-Йорка доставляють подарунок — статую Свободи;
- 1948 рік — підписують Женевську конвенцію «Про міжнародне визнання майнових та інших прав осіб, котрі перебувають у літаках»;
- 1953 рік — американське подружжя Джуліус та Етель Розенберги страчують через сприяння радянській розвідці;
- 1968 рік — Рада Безпеки ООН ухвалює резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї;
- 1996 рік — Україна та Киргизстан підписують Договір про дружбу та співробітництво.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-19-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2601651.html
daytoday.ua/19-chervnia