1 червня Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні офіційно розпочала свою діяльність згідно з новим посиленим трирічним мандатом відповідно до рішення Ради міністрів ЄС від 14 травня 2024 року. Цей мандат діятиме до 31 травня 2027 року.
Згідно з новим мандатом КМЄС в Україні зосередиться на ключових пріоритетах:
- Реформа сектору цивільної безпеки. Особливу увагу буде приділено впровадженню Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку, ухваленого президентом Зеленським у травні 2023 року.
- Інтегроване управління кордонами. Посилення спроможності України в інтегрованому управлінні кордонами має вирішальне значення для інтеграції країни в ЄС, а також для запобігання та боротьби із транскордонною злочинністю, зокрема усіма формами контрабанди, а також торгівлею людьми, стрілецькою зброєю та легким озброєнням.
- Міжнародні злочини. КМЄС в Україні сприятиме інтенсифікації міжнародних зусиль, спрямованих на забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, скоєні під час повномасштабного вторгнення, у тому числі шляхом нарощування спроможності України розслідувати та переслідувати ці злочини.
- Деокуповані та прилеглі території. Місія посилить підтримку української влади у її зусиллях із відновлення верховенства права та стабілізації на деокупованих територіях шляхом нарощування спроможностей правоохоронних органів, які першими беруть під контроль деокуповані території після просування фронту, а також шляхом сприяння реінтеграції та соціальній єдності за допомогою механізмів громадського діалогу.
Місія забезпечуватиме впровадження принципів належного врядування, протидії корупції, дотримання прав людини та гендерної рівності, як наскрізних заходів. Усі ці принципи також є ключовими стандартами ЄС, які Україні потрібно виконати на шляху до вступу в ЄС.
ДОВІДКОВО
Мандат КМЄС в Україні реалізується за трьома основними напрямами діяльності:
- надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки, зокрема щодо розробки стратегічних документів і законодавства;
- надання операційної підтримки для впровадження реформ шляхом розбудови спроможностей, проведення тренінгів та практичної підтримки сектору цивільної безпеки;
- посилення механізмів співпраці та координації для підтримки українських партнерів у розбудові злагоджених та ефективних механізмів координації як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Джерело: КМЄС в Україні