Про менонітські пам’ятки острова Хортиця, давні й збережені, йтиме розмова на лекції у цю суботу, у Музейних студіях Національного заповідника
“Вони – діти світу, які перекували свої мечі на плуги і свої списи на серпи, і не знають більше війни”, – так у 1537 році охарактеризував менонітів засновник цього протестантського руху Менно Сімонс.
Меноніти проповідували відмову від насильства і убивства за будь-яких причин і обставин, були працьовитими і мали високий рівень грамотності.
На Запорізьких землях громади цього протестантського напрямку з’явилися наприкінці 18 століття. Вже у 1789 році в урочищі Хортиця утворилося 8 німецьких поселень, пізніше поставали цілі менонітські колонії.
За короткий час меноніти вивчили українську мову і вільно спілкувалися з українцями.
Що сьогодні ми знаємо про життя і побут колись наших сусідів-менонітів? Які матеріальні свідчення залишилися від їхньої культури на наших землях? Про що говорять знайдені артефакти на місцях їхніх поселень?
Відповідь на ці та інші запитання можна дізнатися на лекції «Менонітські пам’ятки острова Хортиця», що відбудеться у суботу, 8 червня, об 11.00, в Музейних студіях «Місто за порогами» за адресою: м.Запоріжжя, бульвар Центральний, 3 («Будинок взуття», другий поверх).