ДЕНЬ 822-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 822 RUSSIAN AGRESSION
25 травня в Україні святкують День Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Це свято було започатковано 29 квітня 2021 року указом президента Зеленського № 181/20211.
Воно присвячене працівникам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Дату для свята обрали не випадково, адже цього дня у 2006 році постановою Кабміну було передбачено утворення Адміністрації Держспецзв’язку на базі Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України, який було ліквідовано.
25 травня День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в Україні. Припадає на останню суботу травня. Свято було засновано згідно з Указом Президента України № 563/99 від 25 травня 1999 року.
Це день, коли вшановуються зусилля та досягнення всіх, хто працює у сфері видавництва, поліграфії та книгорозповсюдження. Він був створений, враховуючи значний внесок працівників цієї галузі у розвиток науки, культури, освіти та духовності народу.
А ще 25 травня Всесвітній день хірургії. Цей день є важливою подією, присвяченою підвищенню обізнаності про критичну потребу в справедливій і якісній хірургічній допомозі в усьому світі.
Фото: Unsplash
Він був започаткований різними міжнародними організаціями охорони здоров’я, включаючи InciSioN і Lifebox, щоб підкреслити незамінну роль хірургії в охороні здоров’я.
25 травня День філолога. Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.
Першими спеціалістами – філологами вважають працівників Александрійської бібліотеки, яка складалася з більш ніж 500 тисяч рукописів — природно, що таке велике зібрання потребувало системи каталогів, тобто кропіткої роботи з порівняння текстів, визначення їхньої оригінальності, авторства й часу написання, коментарів і пояснень до незрозумілих уривків чи іншомовних слів.
25 травня Міжнародний день без пластику. Цього дня людей заохочують відмовитися від використання пластикових виробів, таких як пакети, пляшки, контейнери для їжі та інші одноразові предмети, щоб зменшити кількість пластикових відходів.
Це також час для роздумів про те, як ми можемо змінити свої звички на користь більш сталого майбутнього. Міжнародний день без пластику подія нагадує нам про згубний вплив забруднення пластиком на екосистеми, дику природу та здоров’я людини.
А ще 25 травня Міжнародний день героїв боротьби проти тоталітаризму. Цей день був започаткований Європейським Парламентом 2019 року і присвячений пам’яті тих, хто боровся проти тоталітарних режимів, рятував людей з таборів, сприяв уникненню депортацій та арештів.
Дата обрана на честь ротмістра Вітольда Пілецького, який був убитий членами комуністичної партії саме цього дня 1948 року.
Також 25 травня День зниклих безвісти дітей. Цей день був започаткований 2002 року за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей.
Квітка незабудка є символом події.
Історія цього дня почалася у США, коли 25 травня 1979 року, після занять у школі, не повернувся додому шестирічний хлопчик Ітан Патц. Його пошуки були безуспішними, і ця подія привернула увагу до проблеми зниклих дітей.
25 травня святкують Всесвітній день інтер’єру і День дизайнера інтер’єрів. 2004 року його запровадила Міжнародна федерація архітекторів та дизайнерів.
Від інтер’єру залежить і фізичний комфорт людини і її моральний стан. Подію започаткувала Міжнародна федерація архітекторів та дизайнерів інтер’єру у 2004 році. Сама ж федерація утворилась в 1963 році.
Як назвати дитину, яка народилася 25 травня
Іменини: Івана, Вікторії, Олени.
Талісманом людини, народженої 25 травня, є змійовик.
Забарвлення цього каменю нагадує шкіру змії. Здавна його наділяли чималими магічними та лікувальними властивостями. Наприклад, вірили, що змійовик поглинає негативну енергію.
Цього дня народилися:
- 1889 рік — український і американський авіаконструктор Ігор Сікорський;
- 1899 рік — українсько-американський художник, дизайнер та ілюстратор українського походження Борис Арцибашев;
- 1979 рік — українська телеведуча та громадська діячка Марія Єфросиніна.
Пам’ятні дати і події 25 травня
- 996 рік — у Києві освячують першу на Русі кам’яну Десятинну церкву (Церкву Успіння Пресвятої Богородиці);
- 1502 рік — португальці в день Святої Олени відкривають острів, який назвали на честь святої;
- 1521 рік — Вормським едиктом Карл V проголошує Мартина Лютера єретиком і забороняє друкувати і поширювати його праці;
- 1810 рік — у Буенос-Айресі відбувається Травнева революція, з якої розпочинається процес утворення держави Аргентина;
- 1926 рік — вбивають Симона Петлюру;
- 1996 рік — в Єні чеський легкоатлет Ян Желєзни встановлює нині чинний світовий рекорд у метанні списа — 98 м 48 см;
- 1996 рік — у Кошиці словак Ю. Барбаріч тягне на собі 327-тонний поїзд на рекордну відстань — 8,2 метра;
- 1996 рік — у Києві відновлюють пам’ятник княгині Ользі, зруйнований 1919 року;
- 1997 рік — шрі-ланкієць А.Джоакім встановлює світовий рекорд, простоявши на одній нозі 76 годин 40 хвилин;
- 1999 рік — боксер-важковаговик Майк Тайсон виходить на свободу з в’язниці, відсидівши 3 місяці за напад на двох водіїв;
- 2001 рік — у Сан-Франциско (США) з’являється новий вид палива для автомобілів — фруктовий бензин;
- 2014 рік — в Україні обирають Президента України Петра Порошенка;
- 2020 рік — в Міннеаполісі (США) під час затримання вбивають чорношкірого американця Джорджа Флойда, це спричиняє масові протести серед населення з жертвами.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-25-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2575604.html
daytoday.ua/25-travnia