ДЕНЬ 818-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 818 RUSSIAN AGRESSION
21 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день чаю. Цей день був заснований з ініціативи Організації Об’єднаних Націй 19 грудня 2019 року.
Метою цього свята є привернення уваги до проблем продажу чаю, положення працівників чайних виробництв, складнощів, що виникають у малих виробників у боротьбі з великими корпораціями, а також популяризація чаю як напою.
Точне походження чаю невідоме, але вважається, що його почали культивувати тисячі років тому в таких регіонах, як північний схід Індії, північ М’янми та південний захід Китаю, а є дані, що свідчать про його використання в Китаї близько 5 000 років тому.
Також 21 травня Всесвітній день медитації. Це неофіційне, але актуальне свято в наш час, коли темп життя стає все швидшим.
Метою цього дня є залучення людства до медитативної практики, самопізнання, наголошення на необхідності очищення розуму та знаходження часу для себе.
Медитація народилась дуже давно: ще близько 1500 року до н.ч. народ Індії записав відомості про цю практику. І тоді, і зараз медитація є невіддільною частиною східних релігій. Медитативна практика допомагає відірватись від думок й буденного життя, подолати стресову напругу та відшукати шлях до власної душі.
А ще 21 травня Міжнародний день космосу. Цей день є визнанням величі космосу та людського прагнення до його дослідження.
Ідея свята належить американському астронавту Енді Томасу, і унікальність цього свята полягає в тому, що про його заснування було оголошено не на Землі, а в космічному просторі. В 1927 році він висунув свою ідею «первинного» атома, який вибухнув і спричинив появу багатьох інших атомів — складових всього світу.
Тоді ця ідея залишилася практично непоміченою, але в 1929 році астроном Едвін Хаббл виявив, що Всесвіт не статичний, а постійно розширюється. Отже, якщо повернути час назад, як стрілки годинника, то логічно припустити існування Всесвіту на першому етапі у вигляді крихітної щільної крапки. Спершу ця космологічна модель піддавалася критиці — відомим астрономом Фредом Хойлом її було саркастично названо «теорією Великого Вибуху», проте згодом ця назва стала загальновідомою, а сама теорія була прийнята наукою.
21 травня Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2002 року і вперше проводився 2003 року.
Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку має за мету підвищення обізнаності суспільства щодо необхідності й важливості культурного розмаїття; сприяння поширенню позитивної думки та поваги до культурних меншин у кожній державі; уникнення конфліктів шляхом подолання негативних стереотипів стосовно плюралізму культур; привернення уваги людства до проблеми зникнення традицій.
21 травня – чудова можливість поринути у світ іншої культури, відвідавши музей чи ознайомившись з мистецтвом прямо вдома (музика, література, кінематограф тощо).
Як назвати дитину, яка народилася 21 травня
Іменини: Федір, Кирило, Костянтин, Михайло, Олена, Ярослав.
Талісманом людини, народженої 21 травня, є смарагд.
Дорогоцінний камінь, який з давніх часів вважається символом відродження, надії та весни. Здавна вірили, що смарагд підсилює інтуїцію та мудрість, допомагає в освоєнні нових знань.
Цього дня народилися:
- 1929 рік — український скульптор Еммануїл Мисько;
- 1952 рік — українська поетеса, перекладачка, прозаїк Леся Степовичка;
- 1969 рік — український журналіст і громадський діяч Георгій Гонгадзе.
Пам’ятні дати і події 21 травня
- 1502 рік — іспанський мореплавець Жуан да Нова, що перебував на службі у португальців, відкрив острів Святої Єлени в Південній Атлантиці;
- 1503 рік — Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови;
- 1809 рік — під Асперном поблизу Відня Наполеон зазнав першої у своєму житті поразки на полі битви від австрійського ерцгерцога Карла;
- 1831 рік — у Харкові побачив світ перший в Україні альманах — “Український альманах”;
- 1840 рік — Нова Зеландія проголошена британською колонією;
- 1892 рік — у Мілані здійснено постановку опери “Паяци” Руджеро Леонкавалло;
- 1904 рік — у Парижі заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА);
- 1916 рік — у Великій Британії вперше в світовій практиці введено “літній” час;
- 1918 рік — у Києві представники різних партій сформували Український національно-державний союз;
- 1918 рік — створено Всеукраїнську раду профспілок;
- 1928 рік — Волт Дисней отримав патент на монопольне використання образа Міккі Мауса;
- 1991 рік — відставка президента Ефіопії Менгісту Хайле Маріама і його втеча з країни;
- 1992 рік — Кримський парламент скасував референдум про незалежність Криму, який планували на серпень;
- 2000 рік — на референдумі у Швейцарії більшість мешканців проголосували за розширення відносин з Євросоюзом;
- 2006 рік — на референдумі населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-21-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2572515.html
daytoday.ua/21-travnia