Після успішних ударів Збройних сил України по військових об’єктах РФ, незаконно розміщених в тимчасово окупованому Криму, на півострів спрямовують додаткові підрозділи ФСБ, щоб шукати та ловити “інформаторів Сил оборони України”.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
“Окупанти завозять на півострів Крим додаткові загони ФСБ, аби ловити інформаторів Сил оборони й зменшити кількість витоку даних. На півострові посилені перевірки телефонів та почастішали випадки допитів місцевого населення”, – мовиться у повідомленні.
Такі дії у Нацспротиві пояснюють тим, що ворог не контролює захоплені території й “лишається для населення окупантом, тому росіяни вимушені посилювати репресивний апарат”.
“Проте сподівання росіян марні, адже місцеві не сприймають їх й очікують звільнення рідного краю. Тому успішні удари по військових об’єктах ЗС РФ будуть продовжуватись й ATACMS не завершаться ніколи”, – наголосили у Нацспротиві.
Раніше заступник голови Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін заявив, що на території тимчасово окупованого Криму почастішали випадки звинувачення з боку російської влади у шпигунстві.
Правозахисна організація “Крим SOS” закликала кримчан дбати про свою безпеку в умовах посиленого тиску на жителів тимчасово окупованого Криму за проукраїнську позицію.
Крім того, Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева нагадала, що на вулицях кримських населених пунктів активно діють різноманітні патрулі, які зупиняють людей, перевіряють документи, вміст телефону та дивляться, чи немає, наприклад, VPN.
“Якщо VPN встановлений в смартфоні, це для них маркер, що людина може щось приховувати, й, відповідно, бути нелояльною”, – пояснила Таміла Ташева.
Також вкрай активними є перевірки машин та людей на незаконній споруді, яку росіяни називають “кримський міст”.
Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.