Міжнародна недержавна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликає Росію звільнити українську журналістку та її колег, які майже вісім місяців таємно утримуються під вартою. Про це повідомляє керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанна Кавельє.
Журналістку інтернет-видання «РІА-Мелітополь» Анастасію Глуховську заарештували 20 серпня 2023 року разом із кількома колегами під час рейду російських військ на окупованій частині Запорізької області на південному сході України. Її ім’я вперше згадано публічно на конференції з питань безпеки журналістів в Україні, організованій Радою Європи в Києві 9 квітня.
Родина Анастасії Глуховської спочатку нічого не повідомляла про її арешт з міркувань безпеки, але редакторка РІА-Мелітополь Світлана Залізецька зрештою вирішила бити на сполох через відсутність відповіді російської влади щодо місця її ув’язнення, що робить її жертвою насильницького зникнення.
Через вісім місяців після арешту місцезнаходження Глуховської залишається невідомим.
«Окуповані Росією українські території є зоною беззаконня для незалежних журналістів. На тих, хто відмовляється співпрацювати, полюють, заарештовують і кидають у в’язницю за сфабрикованими звинуваченнями у «шпигунстві». Ми засуджуємо переслідування журналістів РІА-Мелітополь і закликаємо російську окупаційну владу повідомити, де вони утримуються. Анастасія Глуховська та її колеги мають бути негайно звільнені», – зазначила Жанна Кавельє.
ДОВІДКОВО
Анастасія Глуховська – одна з кількох журналістів і адміністраторів двох новинних каналів Telegram – «РіА-Мелітополь» (підпорядкований новинному сайту «РіА-Мелітополь») і «Мелітополь це Україна», які були заарештовані російсько-окупаційними військами в Мелітополі 20 серпня 2023 р.
Через два місяці у відео, яке транслювали російські пропагандистські ЗМІ «Россия 1» і «Вести.ru», російська влада заявила, що утримує «кількох членів розвідгруп, координованих Міністерством оборони України». Були названі Георгій Левченко та Яна Соворова. Ім’я Глуховської не називалося, але на відео її впізнали рідні. Відтоді про неї не було звісток.
Усім цим журналістам загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у «публічних закликах до терактів, державній зраді та шпигунстві». Суду досі не відбулося.