Європейський Союз у співпраці з Міністерством освіти на науки України (МОН) сприяли впровадженню нової професії «Оператор дистанційно керованих апаратів». Навчання, яке відбувається на базі профільних закладів професійної (професійно-технічної) освіти, охоплює управління, ремонт та обслуговування різних типів дронів цивільного призначення. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.
Ще у 2022 р. ЄС відгукнувся на ініціативу Львівського департаменту освіти і науки та підтримав міжрегіональну робочу групу викладачів, методистів і роботодавців, які напрацювали методичні основи для нової спеціальності.
У результаті вдалося створити три навчальні програми:
- для первинної освіти,
- підвищення кваліфікації
- гурткової роботи.
Ця ініціатива повністю відповідає вимогам часу, адже дистанційно керовані апарати активно використовуються у багатьох галузях, як-от сільське та лісове господарство, картографія, геодезія і будівництво. Дрони також широко застосовуються під час рятувальних операцій, розмінування територій та оцінки збитків, завданих бойовими діями.
Зважаючи на актуальність нової професії, крім двох пілотних навчальних закладів у Дніпропетровській і Львівській областях, у 2023 р. до ініціативи долучилися ще пʼять — із Київщини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Сумщини та Чернігівщини. ЄС передав їм 28 сучасних дронів для проведення практичних занять й організував навчання для 14 викладачів, які передають здобуті знання та навички із управління дронами учням на місцях.