У межах одного з проєктів програми «Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях» благодійний фонд «Ветерани Чорнобилю» долучився до створення безбар’єрного хабу «Острівець добра».
На меті вже реалізованого задуму – покращення практичних навичок інформатизації мешканців Михайло-Лукашівської громади. Отримані громадою чотири планшети та великий екран стали базою для такої роботи.
На дружній зустрічі у селі Михайло-Лукашеве представники громади, Карітас Запоріжжя та БФ «Ветерани Чорнобилю» обговорили перспективи роботи нової структури.
На фото Інна Мігуля, Іла Данилюк, Леся Кубишкіна та Олена Байдукова
Реалізація проєкту отримала потужну підтримку місцевих жителів та особисто голови громади Олени Миколаївни Байдукової, її заступниці Лесі Вікторовни Кубишкіної, щиро вдячні працівники бібліотеки.
До Михайло-Лукашівської сільської ради входить чотири села: Михайло-Лукашеве, Миролюбівка, Нововасилівське та Новомихайлівське. “Сім будинків культури та п’ять бібліотек!” – констатує голова громади.
Та в центральній садибі нині немає клубу. Тож, завдяки проєкту «Острівець добра» на території Михайло-Лукашівської сільської бібліотеки утворюється комфортний комп’ютеризований осередок, який сприяє – та надихає – проведенню різноманітніших заходів.
Щоб отримати зворотній зв’язок та зрозуміти перспективи подальшого розвитку хабу «Острівець добра», заступниця директора благодійного фонду Інна Мігуля запросила присутніх заповнити анкети, результати якої й дають бачення подальшої співпраці. Більшість з опитаних акцентували увагу на необхідності відродження будинку культури у селищі Михайло-Лукашеве, поповнення бібліотечного фонду книжками, виданих українською мовою, та на важливості продовження комп’ютеризації бібліотеки – щоб проводити зокрема повноцінні курси комп’ютерної грамотності для дорослих. Інна Мігуля, спеціаліст із великим досвідом гуманітарної роботи, вважає також за потрібне якомога ширше долучати до якісної роботи з інформацією жителів сільської місцевості. Молодь та діти орієнтуються у цій царині значно впевненіше, а от дорослим варто надати допомогу, щоб покращити навички комп’ютерної грамотності.
Фасилітатор по роботі із громадськістю Карітас Запоріжжя Тетяна Сергєєва розповіла про досвід створення освітнього хабу для навчання осіб з інвалідністю комп’ютерної грамотності та психологічної підтримки, реалізований для мешканців Чернігівської громади громадською організацією «Мейнстрим». Релокована громада отримала завдяки хабу можливість організаційно та інформативно об’єднатися. І питання, на які літні люди тепер можуть отримати кваліфіковану відповідь, загальні, тож, відповіді корисні багатьом. Як записатися до лікаря онлайн? Отримати рецепт? Навчитися одержувати через додатки пенсію та робити платежі? Навіть заповнити google-форму для отримання гуманітарної допомоги багато літніх людей не вміють. Комп’ютерний лікбез багатьом стане у пригоді та полегшить життя.
І такий практичний напрямок діяльності безбар’єрного хабу може стати базовим. А от освітній та навчальний напрямки, можливість долучитися до культурних подій України та світу, тематичні заходи, які проводять бібліотекарі, зроблять «Острівець добра» справжнім центром подій громади.
Ідеї щодо використання отриманих можливостей із вдячністю озвучила й Ольга Миколаївна, зазначивши, що не мала подібного якісного обладнання навіть на своєму робочому місці. Та й не матиме – бо немає сенсу. За необхідності провести нараду або інші заходи організаційної роботи вона радо завітає до бібліотеки, щоб скористатися можливістю зробити це онлайн. Зв’язки у громаді набувають більшої оперативності та зручності, та інколи зустрічі оффлайн провести неможливо.
Бібліотечне приміщення добре освітлене та тепле. Нове обладнання бібліотеки надихає на нові справи. І Ольга Миколаївна, із вдячністю оглядаючи присутніх, сказала наостанок: “Ви мене змотивували, зробимо тут ще й ремонт…”
Тож, безбар’єрний хаб «Острівець добра», створений у межах проєктів Карітас Запоріжжя, стане ще затишніше, ще сучасніше, ще краще.
Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки