“Друзі, мене часто питають: де вас – Хорею Козацьку – Chorea Kozacky можна почути найближчим часом? Ось і відповідь нашим щирим прихильникам – 21 січня 2024 року наш концерт «СВІТЛО РІЗДВА» Музей Івана Гончара [Ivan Honchar Museum], початок о 18.00. Наше священнодійство буде відбуватися за участі Максима Бережнюка, Сергія Охрімчука, Ярослава Криська, Святослава Силенка, Анатолія Сороки… Квитки можна купити на сторінці Музею. Щиро запрошуємо!” – пише на своїй сторінці керівник Хореї Козацької Тарас Компаніченко.
Тож, 21.01.2024 з 18.00 по 20.00 у Музеї Гончара лунатиме незгасиме Світло Різдва:
“Наш рік наповнюється силою, вірою та красою через благословення, що звучить у різдвяних піснях, вертепах, колядках. Ми несемо це світло, розсіваємо його і завдяки йому творимо свої діяння і торуємо шлях до перемоги.
Запрошуємо на щорічний різдвяний концерт Хореї Козацької, де звучатимуть старокиївські коляди, орації та славословія, українська музика середньовіччя, ренесансу та бароко. Кожен твір є результатом дослідження рукописів та стародруків, пісенників та Богогласників ХVІ-ХVІІІ століть.
Буде звучати інструментальна музика з Сокиринсього Вертепу 1774 року, бурлескні пісні та вірші, що їх виконували священники, мандрівні дяки та спудеї з Києво-Могилянської академії, Гімни на Різдво Христове «Христос Раждається», «Дівая днесь пресущественного раждає», величні канти почаївського «Богогласника» отців Василіан 1790-1791 років, патріотичний кант на богоявлення «Тройце святая» доби гетьмана Івана Мазепи та волелюбна пісня з «Саду божественних пісней» Григорія Сковороди «Ангели, знижайтеся!», що ототожнює народженого в наших серцях Бога з Духом Свободи, Бога, що робить нас вільними.
Ансамбль буде грати у складі: Тарас Компаніченко (кобза, бандура, спів), Сергій Охрімчук (скрипка, спів), Ярослав Крисько (бандура, барабан, спів), Максим Бережнюк (сопілки, дуда, сурма, дерев’яна флейта, спів), Святослав Силенко (бандура, романтична лютня, сопілка)” – з прес-релізу заходу.
У 2023 році Хорея Козацька стала лауреатом Шевченківської премії.
Діти мають пільги для відвідин заходу, а для військових та ветеранів вхід вільний.
Квитки онлайн: https://honchar.event.net.ua/cart/event?id=6895
Фото: обкладинка для події – автор Богдан Гдаль. Шрифт Козіяр – реконструкція українського скоропису XVIII століття