У Запорізькому районі замість нової адміністративної будівлі побудують гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко.
– Відмінено торги по тендеру Широківської ОТГ на будівництво нової адмінбудівлі на суму 54 мільйони гривень, – зазначив Юрій Малашко. – Допоки триває війна, маємо використати цю будівлю не як адміністративну, а як повноцінний прихисток для ВПО.
Нагадаємо, тендер вартістю 53,6 мільйонів гривень на будівництво адміністративної будівлі у селищі Сонячне Широківська сільська рада оголосила 5 грудня 2023 року.
Передбачалося, що буде зведена не тільки нова будівля, але й прокладено необхідні комунікації, проведені термомодернізація та благоустрій території з під’їзними шляхами та пішохідними зонами.
Цей тендер викликав обурення громадськості через недоцільність використання коштів під час війни.
Відповідні скарги були направлені до Держаудитслужби, яка виявила порушення та зобов’язала Широківську сільську раду скасувати результати закупівлі робіт з будівництва адмінбудівлі в селищі Сонячне.
“Всі 100% площі приміщень мають використовуватись для потреб ВПО. Це – персональне завдання, яке від мене отримав керівник території. Також попередив його про неприпустимість будь-яких штучних завищень цін на матеріали!” – наголосив керівник Запорізької області.
Також він зазначив, що будівництво нового осередку для ВПО здійснюватиметься за кошти субвенції з держбюджету та співфінансування (25%) Широківською територіальною громадою.
Як раніше повідомляв голова Широківської ОТГ Денис Коротенко, нині в громаді проживає близько 50 тисяч осіб, зокрема – 9 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців.
“Наразі у нас в декілька разів збільшилася кількість населення, – розповів Коротенко. – Так, до повномасштабної війни у ній мешкало 15 тисяч жителів, зараз – близько 50 тисяч. З них офіційно зареєстровано 9 тисяч внутрішньо переміщених осіб”.
У 2022 році повідомлялося, що в одному з сіл громади планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть оселитися понад 200 вимушених переселенців.
Однак проєкт так і залишився проєктом.
Через близькість до фронту і безпекову ситуацію на території громади неможливо реалізувати проєкти у співпраці з міжнародними партнерами.
Читайте також: Прихисток надії: як Широківська громада стала новою домівкою для переселенців