Як прогнозували синоптики, перший місяць зими був доволі теплим, але вже у січні температура буде знижуватися.
Кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич попередив, що в кінці першої декади січня наша країна опиниться під впливом арктичного холоду, місцями температура повітря може знизитись до -20…-25 °С.
фото УНІАН
В кінці першої декади січня наша країна опиниться під впливом арктичного холоду, місцями температура повітря може знизитись до -20…-25 °С.
На півночі Європи, включно зі Скандинавським півостровом, поступово накопичується холодне арктичне повітря. Тут вже минулої доби температура повітря знижувалася до -35…-40 °С, а місцями в улоговинах на півночі Швеції та Фінляндії до -41…-43 °С.
В цей же час у багатьох країнах центральної та південно-східної Європи спостерігаються аномально високі значення температури, які сягають +10…+15 °С, в Іспанії та Італії місцями до +20…+22 °С.
Таким чином, температурні контрасти між різними частинами Європи перевищують 60 °С (див. карту)! Наслідком такого температурного градієнта на досить невеликій території є інтенсивна циклонічна діяльність та загострення атмосферних фронтів.
В Україні також фіксуються вражаючі контрасти температури повітря станом на 4 січня: від -14 °С на крайній півночі до +10…+13 °С в Одеській області, Криму та Прикарпатті. Крім того, випадають опади різного виду – від снігу та мокрого снігу до крижаного та замерзаючого дощу, а також мряки. Місцями спостерігаються тумани, які погіршують дальність видимості, ожеледь та налипання мокрого снігу.
До кінця першої декади січня утримається переважно нестійка погода в нашій країні з тенденцією поступового зниження температури, починаючи з північних та північно-західних областей. Значні температурні контрасти між північними та південними регіонами сприятимуть випаданню опадів у вигляді снігу, мокрого снігу, на півдні у вигляді дощу з переходом у сніг.
7 та 8 січня у південних, східних та центральних регіонах погодні умови погіршаться на тлі розвитку циклонічної діяльності над Чорним морем та Кримом. Тут очікуються значні опади у вигляді снігу та дощу, місцями налипання мокрого снігу, 8 січня хуртовини та поривчастий вітер північного та північно-східного напрямку.
Температура повітря 5 січня коливатиметься в діапазоні від -10…-13 °С на крайній півночі України в нічний час до +10…+13 °С на Одещині та у Криму.
Протягом 6 січня почнеться більш масштабне по території похолодання – вже ввечері температура у північних областях та на Поліссі становитиме -8…-13 °С, у центральних та південних областях +4…+9 °С.
Вранці 7 січня на крайній півночі Чернігівської та Сумської областей стовпчики термометрів опустяться до -20…-24°С, у цей же час на території Криму ще затримається тепло, тут до +10…+12 °С.
8 січня холодне арктичне повітря пошириться на більшу частину України, крім Приазов’я та Криму. Температура в нічний час становитиме -7…-12 °С, у північних та західних областях -16…-22 °С, вдень коливатиметься в межах -6…-12 °С, у Криму до +12…+14 °С.
У період із 9 по 12 січня похолодання охопить також південні області. Середньодобова температура в Україні опуститься на 8 – 13 °С нижче за норму і коливатиметься в нічні години в межах -12…-17 °С, у західних та північних регіонах місцями -18…-25 °С. У Криму, на півдні Одеської області та у Приазов’ї вночі -8…-13 °С, вдень -4…-9 °С.
На даний момент точно сказати, наскільки довго протримається період аномально холодної погоди, досить складно, але в будь-якому випадку до середини місяця істотних змін і різкого потепління не передбачається.
Підготував Ігор Кібальчич, кандидат географічних наук, метеоролог
https://www.meteoprog.com/ua/news/632740-ukrayina-v-ocikuvanni-triskucix-moroziv.html