“Це була велика честь для мене представляли весь Запоріжський регіон з Mental Health на Національному конгресі з мультидисциплінарної реабілітації 2023: «Формування стратегії роботи в умовах війни»” – написала реабілітогог Інна Левданська на своїй сторінці у Facebook.
Пані інна виступила на одних підмостках разом з провідними фахівцями з Німеччини, Франції, Великобританії, Нідерландів, США, Швейцарії та інших країн, розділяючи успіх та приєднавшись до можливості представити справжній світовий досвід з сучасними класиками.
“Дякую своїй Команді! Форварду реабілітаційного руху міста Запоріжжя, ерготерапевту Юлїї Мотренко. За особисту наполегливість та особливу завзятість до своєї справи!!! Заввідділенням фізичної реабілітації, лікарь ФРМ Катерина Міщенко. Сподіваюсь на подальший розвиток Реабілітації в країні. На жаль, зараз, однієї з питоміших галузей медицини в Україні”, – написала пані Інна.
Порада:
Нині кожен українець може отримати як психологічну, так і психіатричну допомогу безоплатно за Програмою медичних гарантій. Але ж яка різниця між цими напрямами?
Психологія вивчає розум, емоції та поведінку, когнітивні та соціальні фактори, які впливають на дії та реакції людини. Психологи застосовують різноманітні доказові методи і підходи, щоби допомогти людині пережити травматичні події, адаптуватися до змін, змінити відносини з близькими і покращити психічне здоров’я.
Натомість психіатрія – це галузь медицини, що займається діагностикою та лікуванням психічних розладів. Психіатри розуміють, як біологічні чинники впливають на психічне здоровʼя людини, і можуть лікувати психічні захворювання за допомогою медикаментів, скеровувати на подальше лікування, приймати рішення про госпіталізацію.
До психолога потрібно йти, якщо ви:
☛ схильні до тривожних думок;
☛ маєте проблеми у спілкуванні з людьми.
☛ переживаєте травматичні події та зміни в житті;
☛ втратили близьку людину.
☝️ До психіатра потрібно йти, якщо ви:
☛ маєте емоційні порушення (у т. ч. після пережитого травматичного досвіду);
☛ відчуваєте розлади настрою (наприклад, апатію);
☛ потерпаєте від панічних атак, фобій, навʼязливих думок;
☛ маєте тривалі розлади сну, розлади харчової поведінки;
☛ помітили слухові або зорові галюцинації;
☛ фіксуєте суїцидальні думки або думки про завдання ушкоджень собі чи іншим;
☛ маєте залежності.
Дізнатися про заклади, які надають послуги з охорони психічного здоровʼя у межах Програми медичних гарантій (тобто безоплатно для пацієнта) можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ Національна служба здоров’я України за номером 16-77.
Детальніше на сайті: https://bit.ly/3QmJhIf