Цьго року відновлення виходу місцевої районної преси стало ефективною зброєю в інформаційному протистоянні з ворогом. Весь тираж, до єдиного екземпляра, 13 випусків газети «Трудова слава» з прифронтового міста Оріхів знайшов своїх читачів. Відновила видання за допомогою НСЖУ, UNESCO та зарубіжних партнерів головний редактор Світлана Карпенко. На шпальтах газети – розповіді про воїнів-земляків, події на Запорізькому напрямку, про волонтерів і життя прифронтових громад… В зруйнованих, понівечених містечках і селах люди зустрічають видання в буквальному сенсі із сльозами на очах, доставляють газету і воїнам на передову лінію вогню.
Рішуче взялася за відновлення газети «Голос Гуляйпілля» і її головний редактор Тетяна Велика. Ледь повернувшись з маленькою дитиною із Західної України, де в перший рік війни змушена була перебувати, вона звернулася до голови НСЖУ Сергія Томіленка: «Хочу відновити нашу газету для людей, допоможіть!». І Спілка за підтримки UNESCO надала допомогу місцевій прифронтовій газеті. Вже п’ятий випуск «Голосу Гуляйпілля» прямує до читача. А це – і мешканці прифронтових громад Гуляйпільщини, і переселенці у сусідніх районах і в обласному центрі, і бійці, що воюють за звільнення від ворога нашої землі на Запорізькому напрямку.
Тож не дивно, що таку самовіддану і нелегку роботу двох головних редакторок місцевих видань «Трудова слава» і «Голос Гуляйпілля» було помічено і оцінено не лише Спілкою журналістів, але і вищим військовим командуванням.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв, командувач Збройних сил України, Герой України відзначив нагородою «За службу і звитягу» II ступеню Світлану Карпенко і Почесною Грамотою Тетяну Велику.
Перебуваючи на Запоріжжі з робочим візитом, перший секретар НСЖУ Ліна Кущ зустрілася з журналістами і вручила редакторкам місцевих газет «Трудова Слава» та «Голос Гуляйпілля» почесні нагороди.
– Для нас з колегою це особлива радість і гордість, адже військові нагороди журналістам в час воєнних випробувань дорогого варті, – зазначила Світлана Карпенко. – Це значить, ми робимо важливу і потрібну справу. Усвідомлення цього спонукає нас працювати ще краще. Бо ми ж документуємо у своїх виданнях с ганебні злочини російських загарбників проти людяності, а також сторінки неймовірних випробувань, звитяги та мужності українців у боротьбі за свободу нашої землі, за вільну і незалежну Україну.
Знаменним став цей день і для відомої запорізької журналістки вижн-радіо «На дотик», секретаря НСЖУ Людмили Долженко. Раніше, до Дня працівників радіо і телебачення, її було нагороджено Грамотою Верховної Ради України. Приїхати до Києва на вручення відзнаки радійниці завадила робота. Тож висока нагорода, образно кажучи, приїхала до неї. Перший секретар НСЖУ Ліна Кущ вручила Людмилі Долженко Грамоту на запорізькій землі.
– Мені особливо приємно одержувати таку високу нагороду в колі моїх запорізьких колег, – підкреслила Людмила Долженко. – Адже саме тут, в Центрі журналістської солідарності НСЖУ, ми разом працюємо, удосконалюємо свої професійні навички, допомагаємо журналістам-фронтовикам і нашим медійникам, які виконують свій професійний обов’язок на прифронтових територіях і на передовій лінії фронту, журналістам-переселенцям, волонтерам. У нас багато роботи, головне, ми відчуваємо, що журналісти потрібні, журналісти – важливі, і всі разом працюємо на перемогу, – зазначила Людмила.
В Центрі журналістської солідарності тепло привітали колег і повернулися до роботи – готувати захід за участі військових журналістів, до якого вже приготували святкові подарунки, а запорізькі дітлахи принесли малюнки з теплими побажаннями.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової