Ціла група жінок-переселенок та жінок інших вразливих категорій, які проживають у місті Запоріжжі та Широківській територіальній громаді Запорізької області, розпочали реалізацію власних підприємницьких ініціатив і навчання за новими професіями. Ще вчора вони перебували в категорії соціально вразливих, а сьогодні вже намагаються стати економічно та фінансово спроможними. Все це відбувається завдяки роботі Центрів підтримки та розвитку жінок Запорізької області.
Діяльність Центрів підтримки та розвитку жінок Запорізької області фактично відбувається ще з вересня минулого року. Наприкінці літа нинішнього року їхня робота отримала декілька змін як за формою, так і за змістом. Однією з таких змін стала програма з підвищення економічної спроможності жінок. В межах цієї програми проходить конкурс грантів, за рахунок яких жінки можуть започаткувати чи розширити свою підприємницьку діяльність, освоїти нову професію або пройти підвищити кваліфікацію для подальшого працевлаштування.
Як зазначила координаторка проєкту Центрів підтримки та розвитку жінок Запорізької області, директорка громадської організації «Укрпростір» Наталя Селюкова, конкурс грантів став логічним наступним кроком розвитку Центрів.
Якщо на початкових етапах робота Центрів була спрямована на психологічну стабілізацію жінок, то в подальшому команда Центрів вирішила рухатися далі. І допомогти жінкам відновити свою економічну спроможність, знову стати здатними до професійної самореалізації та самозабезпечення.
З цією метою у серпні 2023 року був оголошений конкурс грантів для жінок на підвищення економічної стійкості. Загалом на нього було подано 46 заявок, серед яких до фінансування було обрано 34:
- 15 – на заснування чи розширення підприємницької діяльності,
- 2 – на започаткування соціального підприємництва,
- 17 – на професійне перенавчання.
Розмір грантів коливався від 5 до 88 тисяч гривень, залежно від специфіки запиту. Загалом переможиці конкурсу грантів отримали близько 1 мільйона 600 тисяч гривень.
Серед підприємницьких ініціатив, які жінки почали впроваджувати завдяки отриманим грантам, є дуже різні напрямки:
- виробництво різноманітних продуктів харчування,
- створення сувенірної продукції,
- виробництво одягу та інших речей,
- надання косметологічних послуг тощо.
Є і дві надзвичайно цікаві ініціативи з соціального підприємництва: вишивання наборів скатертин з навчанням молоді та жінок вразливих категорій, і екологічна ініціатива з переробки сміття.
Теми для професійного навчання також були обрані із різних сфер: тьютер, грумер, кондитер, бухгалтер, психолог, арт-терапевт та багато інших актуальних спеціальностей.
На даний момент відбувається етап запуску підприємницької діяльності та навчання. Хоча деякі з жінок вже почали виробляти свою продукцію, яка майже одразу починає користуватися попитом у споживачів. Так само і ті жінки, які проходять навчання, вже починають застосовувати нові знання та навички у практичній діяльності.
Окрім фінансової підтримки, для учасниць грантового конкурсу було організовано цілий цикл корисних навчальних заходів: щодо заповнення грантових заявок, щодо основ підприємницької діяльності (починаючи від розробки бізнес-ідеї до реєстрації фізичної особи-підприємця), щодо підготовки резюме та проходження співбесіди, і з багатьох інших корисних тематик.
Також зараз в рамках проєкту проходить вже друга хвиля конкурсу грантів, яка цього разу сконцентрована на підтримці саме підприємницьких ініціатив. Завдяки конкурсу ще декілька жінок Запоріжжя та Лукашівської громади зможуть створити власні бізнеси, отримати фінансову самостійність та покращити економічний стан свій і своїх сімей.
Джерело: Центри підтримки та розвитку жінок Запорізької області