ДЕНЬ 638-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 638 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 38 днів.
23 листопада Всесвітній день акварелі. Він був започаткований відомим мексиканським художником Альфредо Гуаті Рохо, який все своє життя присвятив живопису в техніці акварелі.
Святкують його від 1991 року. Рохо палко вірив, що саме акварель може передати всю красу світу. До цього багато хто оминав акварель, вважаючи, що вона підходить лише для “дитячих малюнків”.
Саме цей видатний художник-аквареліст, був переконаним у тому, що акварель здатна не гірше за живопис олією передавати красу світу, 1991 року запропонував щорічно 23 листопада проводити Міжнародний день акварелі.
Багато в чому завдяки зусиллям цієї людини, у другій половині 20 століття відроджується зацікавленість аквареллю. Сам Альфредо Гуаті Рохо першим заснував Товариство акварелістів Мексики, Музей акварелі, а потім сприяв поширенню подібних спільнот в інших країнах.
23 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день імідж-консультанта.
Свято створили 2012 року і вперше його відсвяткували в Мексиці, де багато університетів пропонує наукові ступені у сфері іміджу.
Ініціаторами створення професійного дня стали Маноло Трухільйо та Хільдеберто Мартінеса – членів AICI
//www.bodo.ua/resize/
AICI – Міжнародна асоціація імідж-консультантів, яка є некомерційним, провідним та найбільшим професійним об’єднанням консультантів з особистого та корпоративного іміджу у всьому світі. Займається організація підвищенням професійного рівня консультантів та популяризацією цієї професії. Саме офіційним голосуванням Ради директорів AICI у лютому 2013 р. було вирішено запустити цю ініціативу на постійній основі та залишити дату, обрану двома мексиканцями.
День подяки у США. У четвертий четвер листопада у США відзначають державне свято – День подяки. Це одне з найпопулярніших свят у країні.
День подяки вперше був відсвяткований 1621 року англійськими колоністами, які жили в Плімутській колонії. Попередня зима була дуже важкою і голодною, нова зима також обіцяла колоністам мало хорошого. Тоді губернатор Вільям Бредфорд вирішив підняти дух своїх підлеглих і організував перший День подяки. Свято спільно відзначили британські колоністи та їхні сусіди-індіанці, завдяки допомозі яких Плімутська колонія вижила в першу голодну зиму.
День подяки став національним святом після відповідного указу першого президента країни Джорджа Вашингтона 1789 року – він запропонував відзначати його щорічно 26 листопада. 1864 року після закінчення Громадянської війни вже Авраам Лінкольн проголосив останній четвер листопада кожного року Днем подяки, а 1941 року Конгрес США ухвалив білль, який законодавчо затвердив дату святкування на четвертий четвер листопада.
Із Днем подяки пов’язана низка традицій, яких американці суворо зберігають і дотримуються. Усі члени сім’ї обов’язково мають сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом.
23 листопада в Японії відзначається національне свято – День подяки праці, або Свято завершення збору врожаю – Кінрю канся-но хі в Японії
www.dilovamova.com
Під назвою Дня подяки праці свято було засновано 1948 року, а історично день називався “Свято нового врожаю” і був заснований як традиційне свято закінчення сільськогосподарських робіт.
У його основі лежить шанування праці: японці дякують один одному за ту посильну допомогу, яку вони внесли для розвитку суспільства.
Цього дня в багатьох місцях проводиться також свято працівників сільського господарства – Ногесай, засноване 1962 року. У всі невеликі місцеві, а також великі храми селяни приносять частинки врожаю нового року – рис, овочі, свіжоприготоване саке.
23 листопада у США – День подяки, у Японії – День подяки праці, в Литві – День воїнів, День Рудольфа Майстера в Словенії.
Як назвати дитину, яка народилася 23 листопада
Іменини: Олександр, Олексій, Борис, Григорій, Іван, Митрофан, Федір, Макар.
Талісманом людини, народженої 23 листопада, є берил. Здавна вірили, що цей камінь допомагає у лікуванні багатьох хвороб. Берил використовували для зміцнення імунітету, боротьби із кишковими та шлунковими захворюваннями.
В цей день народилися:
- 1858 рік — французька художниця українського походження, майстерка жанрового живопису Марія Башкірцева;
- 1896 рік — український композитор і піаніст Віктор Косенко;
- 1903 рік — український авіаконструктор; член АН УРСР; керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків Олександр Івченко.
Пам’ятні дати 23 листопада
- 1917 рік — Олександр Немітц направляє телеграму генеральному секретарю військових справ УНР про визнання флотом влади УНР;
- 1938 рік — Карпатська Україна отримує автономію у складі Чехословацької республіки;
- 1956 рік — перший день змагань XVI Олімпіади в Мельбурні (Австралія);
- 1994 рік — під час експедиції спортсменів альпіністського клубу “Одеса” в Гімалаї було встановлено прапор України на вершині Чоґорі К2 (8611 метрів);
- 1996 рік — офіційне закінчення першої російсько-чеченської війни;
- 2003 рік — внаслідок Революції троянд у Грузії Едуард Шеварднадзе подає у відставку;
- 2007 рік — починає роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання;
- 2022 рік — Росія була визнана країною-“спонсором тероризму”.
Церковне свято – Православна церква вшановує пам’ять святих Амфілохія і Григорія.
Амфілохій Іконійський, єпископ Іконії, сучасник і друг Василя Великого і Григорія Богослова, двоюрідний брат останнього. Він написав окремий твір, у якому доступно висвітлив науку Церкви про Святого Духа.
Також Амфілохій боровся проти єресі аріян. Господь наділив вірного Божого слугу даром зцілення молитвою. Амфілохій був сердечним приятелем св. Василія Великого і св. Григорія Назіянського, який називав його єпископом без вад, ангелом і вісником правди. Амфілохій, якого називають Отцем Церкви IV ст., помер поміж 394-400 роками.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/949553.html
https://tsn.ua/other/yake-23-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2454403.html