Запорізький державний цирк знов запросив своїх прихильників завітати на перегляд нової програми «Ми разом». У цій програмі глядачі мають змогу зустрітися із артистами,які вже встигли стати улюбленцями нашої публіки, та побачити нові номери у їхньому виконанні. Бо усі учасники циркової вистави – дуже творчі люди, вони у змозі вразити,здивувати,захопити своєю майстерністю кожного глядача.
Відкриває програму повітряна гімнастка у кільці Юлія Мруз. Злітаючи під самісінький купол цирку, мов білосніжна голубка, вона творить там справжню обрядову дію, зачаровує публіку красою та натхненням. І знов дивує усіх Олексій Мруз, акробат на котушках. У цій виставі він будує ще крутішу піраміду зі свого знаряддя, додає нових трюків, жонглює булавами.
В нашому цирку ми бачили артистів, які працювали на ременях, на ланцюгах, на полотнах, на канатах. Тепер ми маємо змогу побачила акробата, який працює на пілоні. Це щось на зразок кийка, прикріпленого до дроту. Саме на пілоні виконує свій дуже цікавий і складний номер Владислав Тарасюк.
А на ременях глядацьку уяву вражає Олександр Стрілець. Є у Олександра і Владислава спільний номер, у якому хлопці демонструють силу і завзяття, – акробатичний виступ у манежі. Коментуючи роботу артистів, директорка нашого цирку Тамара Вікторівна Зубко розповіла, що ті хлопці із Запоріжжя. “Раніше вони працювали на сцені, тепер опановують манеж. Погодьтеся, це досить складно, але, як на мене, адаптування таки вдалося”, – підкреслила директорка.
Ті, хто бачив попередню циркову виставу, ще тоді були вражені виступом артистів із Узбекістану. І от Бехзод, Жамшид і Оксана Ташкенбаєви знов із нами. Цього разу вони продемонстрували новий акробатичний номер у манежі, який умовно можна назвати «Незвичайне побачення». У номері є елементи клоунади, несподівані трюки і акторська майстерність. За сюжетом, двоє залицяльників не можуть з′ясувати, до кого ж прийшла на побачення чарівна особа. Але все закінчується добре, і глядачі радо аплодують щасливому вирішенню проблеми любовного трикутника.
Гості з Узбекістану також демонструють номер на канаті. Номер досить складний, у ньому багато карколомних трюків. Взагалі, увесь виступ цих артистів самісінький карколомний трюк. Можна згадати хоча б стрибки один через одного, які виконують Бехзод і Жамшид, або шалені оберти на повний зріст, що робить Оксана, тримаючи прапор Євросоюзу у руках. А така собі прогулянка із чорним мішком на голові та ще й у повній темряві? А стрибки через скакалку? І той перелік трюків можна продовжувати, хоча краще, погодьтеся, все це побачити на власні очі.
Підкорює публіку своїм виступом Максим Шакуров. Він створює образ хороброго учасника іспанської кориди, сидячи верхи на прекрасному коні. Той кінь і дибки стає, і вальс танцює, і усіх вітає гречаним помахом копита. Що можна сказати? Талановитий кінь талановитого вершника. Дивуйтеся, милуйтеся, аплодуйте!
Є у цій програмі і номери із тваринами, бо до нас знов завітав Олександр Крот із своїми чотирилапими вихованцями. Розповідати про виступ дресированих котів та собак важкувато, хоча все, що роблять вусаті-волохаті у манежі, то результат великої праці їхнього керівника.
Який же цирк без клоуна? Та ще такого, як Олексій Красних? Він несподіваний клоун, бо сумний, але це не заважає йому демонструвати такі речі, що зал аж здригається від реготу. Не можна визначити, якою мовою розмовляє той клоун, але чомусь його всі добре розуміють. Клоун вчить публіку аплодувати, бо ніхто не вміє цього робити. Саме так! Приходьте і перевірте. Клоун ганяє по залу у пошуках голуба (то окрема історія) або невідомого Барсика, зачаровує грою на пилі, робить із глядачів незвичайний оркестр, що виконує із допомогою дзвіночків віденський вальс. Вдячним аплодисментам усіх вже навчено заздалегідь.
І тепер можна пояснити назву нової програми. За словами директорки нашого цирку, та назва присвячена складному сьогоденню, уславленню Євросоюзу, який виступає проти тероризму, підтримуючи демократію. От чому кожен номер є своєрідним втіленням країн європейської спільноти.
Звідсіля, наприклад, іспанські мотиви у номері Максима Шакурова, французький шарм Олексія Крота, українська пісенна балада в Юлії Мруз, італійська мелодія у виступі акробатів на канаті і прапор Євросоюзу у руках Оксани Ташкенбаєвої. А нашого клоуна взагалі можна вважати втіленням сумного гумору, яким уславився відомий письменник Шолом–Алейхем.
Усі номери йдуть у супроводі відповідних мелодій. Вгадуються мотиви з відомого бродвейського мюзиклу «Скрипаль на даху», вогняний іспанський пасодобль, вальс «Під дахом Парижу» та багато іншого. На окремі оплески заслуговує балет нашого цирку, бо майже кожен номер починається, доповнюється і завершується танцювальним супроводом. А це цікава хореографія, її прекрасне втілення,яскраві костюми, запальні ритми. Саме учасниці циркового балету виходять у фіналі із українськими прапорами, роблячи той фінал більш вагомим, багатозначним і патріотичним.
Завітайте до цирку у вихідні! Початок вистави
- 18 листопада о 16.00,
- 19 листопада о 12.00
Галина СОЛОВЙОВА