Церковне свято 8 листопада: традиції, дозволи та що робити в цей день – гріх

496
VIEWS

8 листопада за новим церковним календарем відзначають велике свято – Собор Архангела Михаїла.

У народному календарі – Михайлів день.

8 листопада (21 листопада за старим стилем) – Собор Архангела Михаїла, якого в Писанні називають “князем”, “вождем воїнства Господнього” і вважають головним борцем проти диявола і беззаконня.

https://i1.wp.com/blyzhchedoboga.com.ua/wp-content/uploads/2011/11/Arkhystratuh_Mikhail1.jpg?fit=304%2C500

Архангела Михаїла в церкві вшановують двічі на рік: 6 вересня (19 вересня за старим стилем) – Спогад чуда в Хонех, Михайлове чудо і 8 листопада (21 листопада за старим стилем) – собор Архангела Михаїла.

Архангел Михаїл – це головний архангел, ватажок небесного воїнства і один із найбільш шанованих у православ’ї. Ім’я “Михаїл” у перекладі з давньоєврейської мови означає “Ніхто не дорівнює Богу”. Слово “ангел” у перекладі з грецької – “вісник”, а префікс “архі” вказує на більш піднесене служіння порівняно з Ангелами. 

https://pravoslavna.volyn.ua/wp-content/uploads/2019/11/vap.jpg

/pravoslavna.volyn.ua

Також Архангела Михаїла називають Архістратигом“глава святого воїнства Ангелів і Архангелів”, він стоїть над усіма Ангелами. Архістратиг узяв на себе місію повалити занепалого ангела Денницю та інших.

За переказами, коли Бог створив ангелів, то найближчий до Господа збунтувався, загордившись. І Михаїл повалив його з небес – той став дияволом.

Тому в християнській традиції Михаїлу приписується перемога над Сатаною, а також роль судді на Страшному Суді. На іконах Михаїл зображується у вигляді молодого чоловіка в обладунках і мечем або списом, яким він скидає диявола.

8 листопада за новим церковним календарем відзначають Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил. Свято було встановлено в IV столітті на Помісному Лаодикійському Соборі (за кілька років до Першого Вселенського Собору).

https://mamayeva-sloboda.kyiv.ua/wp-content/uploads/2016/07/1227449571_llk1.jpg

Цього дня вшановують Архістратига Михаїла та Архангелів Гавриїла (сила Божа), Рафаїла (зцілення Боже), Уріїла (світло Боже), Селафіїла (молитовник Божий), Єгудііла (той, хто прославляє Бога), Варахіїла (Благословення Боже) та Єреміїла (піднесення до Бога).

Усі вони зміцнюють віру в Ісуса Христа.

В Україні є сотні храмів на честь Михайла, зокрема, в Києві знаходиться відомий Михайлівський Золотоверхий монастир.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/COA_of_Kyiv_Kurovskyi.svg/1200px-COA_of_Kyiv_Kurovskyi.svg.png

Зображення Михайла є на гербі Києва, а на Майдані Незалежності 2002 року встановлено скульптуру Архістратига Михаїла, бо він вважається небесним покровителем Києва.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCQ16eJrR4x_Gjr-brJUQq1EbA_FqxhLVYytJaPxDEK3xR-uE8ZGOhNdxR4LeE-18YvYc&usqp=CAU

Свято 8 листопада за старим стилем – день пам’яті священномученика Дмитра Солунського.

Прикмети на 8 листопада

https://images.unian.net/photos/2023_11/1699021647-7948.jpg?r=167512

За прикметами дня судять, якими будуть погода і весна:

  • зоря червона – почнуться затяжні холоди;
  • потепління – зима буде з відлигами;
  • день видався сніговий і холодний – і весна такою буде.

У народному календарі 8 листопада – свято Михайлів день. Вважається, що з цього дня потепління можна не чекати до весни.

Що не можна робити 8 листопада

Сенс цього свята – прагнути наблизитися до ангельської чистоти, і чистота має бути насамперед у помислах.

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • сваритися, з’ясовувати стосунки, особливо з родичами;
  • заздрити, думати про погане;
  • скаржитися на долю;
  • відмовляти в допомозі;
  • брати в руки гострі предмети, пиляти, рубати тощо. – є ризик поранитися.

У Михайлів день не слід працювати, краще всі справи зробити напередодні або відкласти на завтра – працювати в це свято вважається гріхом.

За старих часів у цей час намагалися більше відпочивати в цей час, щоб набратися сил перед Різдвяним постом.

Що можна робити 8 листопада 

Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. До Архангела Михаїла звертаються з молитвами про зцілення від хвороб, просять про захист від темних сил, таємних і явних ворогів, від воєн, несправедливості та стихійних лих.

Також до Архістратига Михаїла моляться ті, хто очікує на рішення суду: на Страшному суді Архістратиг Михаїл вирішує, куди відправити людські душі – в пекло чи в рай.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSIBngsxYG44ZGAWm-5xMDSc0-DqBCLpvdOrpzhoHaehzPLa8ro1sQN9hLW_aVcuSKKqWk&usqp=CAU

За старих часів цього дня було заведено ходити в лазню, щоб змити всі гріхи. Але ось голову мити не радили – вважалося, що змиєш розсудливість. Добре цього дня запросити в дім гостей.

8 листопада – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають: Марфа, Рафаїл, Михайло, Гавриїл.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-8-listopada-2023-roku-kogo-shanuyut-i-golovni-zaboroni-dnya-12448761.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua