6 листопада за новим церковним календарем згадують святителя Павла Сповідника, патріарха Константинопольського.
6 листопада (18 листопада за старим стилем) – день пам’яті святителя Павла Сповідника, архієпископа Константинопольського, який жив у IV столітті.
6 листопада православні віруючі шанують пам’ять Святителя Павла Сповідника, архієпископа Константинопольського, який прийняв мученицьку смерть за свою віру.
Павло був родом із Солуні. Про його дитинство відомо, що він рано долучився до християнства і багато часу присвячував молитвам. Крім цього, осягнув багато наук, тому вважався освіченим і мудрим.
Після смерті патріарха Олександра Павло очолив патріаршу кафедру. Це були часи, коли християни у східній частині Римської імперії зазнавали гонінь з боку аріан-єретиків. Їх усіляко підтримував імператор Констанцій, який правив цією частиною імперії.
За цієї підтримки єретики незаконно усунули Павла і поставили на його місце аріанина Євсевія, який, утім, незабаром помер. Павла, який повернувся до Константинополя, Констанцій знову вигнав – і святитель повернувся до Риму.
Тоді римський імператор західної частини імперії, імператор Констант, написав Констанцію грізного листа, вимагає повернути Павла. Погрози спрацювали, і святитель знову обійняв свою посаду – до того моменту, коли Констант був убитий.
Павла знову вигнали зі столиці на заслання до Вірменії. Тут, 350 року, в місті Кукуз, його вбили аріани просто під час літургії.
381 року цар Феодосій Великий переніс мощі Павла до Константинополя. Там вони перебували довгий час, а 1326 року перенесені до Венеції, де перебувають і нині.
Свято 6 листопада за старим стилем – день пам’яті мученика Арефи і з ним 4299 мучеників, а також ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”.
Прикмети на 6 листопада
Прикмети дня говорять про те, якою будуть погода найближчим часом та зима:
- ворони зібралися в зграї – піде сніг;
- голуби воркують – погода буде теплою;
- якщо випав перший сніг – зима буде сніжною і теплою;
- тепло цього дня – великих холодів узимку не буде.
У народному календарі 19 листопада – свято Павлів день, Павло Льодостав. Вважалося, що з цього дня річки й озера вкриваються першою кригою – наші предки вірили, що святий Павло сам спускається на землю для цього.
Що не можна робити 6 листопада
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
- з’ясовувати стосунки, підвищувати голос на старших;
- пліткувати, плести інтриги;
- ображати тварин;
- відмовляти в допомозі.
За народними прикметами, цього дня не варто давати і брати гроші в борг, робити великі покупки і вирушати в далеку дорогу.
Також забороняється прати і займатися жінкам важкою роботою.
Що можна робити 6 листопада
За народними повір’ями, цього дня потрібно вдягнути якусь обновку або щойно випраний одяг – тоді в майбутньому році буде удача в усьому.
Щоб бути здоровим, слід з’їсти яйце або страву з яєць, а ось від м’яса краще відмовитися, щоб не хворіти.
Обіцянки, дані цього дня, потрібно обов’язково виконати.
6 листопада – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають: Павло,Серафима, Мотрона, Олександра, Єфросинія, Аліса, Олеся, Клавдія, Анатолій, Гавриїл, Арсеній, Віктор, Микола, Василь, Костянтин, Герман, Микита, Лука.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-6-listopada-2023-roku-kogo-shanuyut-i-golovni-zaboroni-dnya-12446169.html