ДЕНЬ 583-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 583 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 93 дні.
29 вересня в Україні вшановують День пам’яті трагедії Бабиного Яру. За офіційними даними, лиша за два дні (29 і 30 вересня) в Бабиному Яру загинуло близько 34 тисяч мирного населення.
Більшість жертв були ромами і євреями, проте загинуло там і чимало українців. Водночас не лише жителів Києва, але й біженців, які евакуювалися і покинули рідні домівки в момент нападу нацистської Німеччини.
www.vinrda.gov.ua/news
Трагедія Бабиного Яру згадується на державному рівні як приклад ксенофобії, нацистської ідеології та расизму. Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей.
Всесвітній день серця. Щороку через серцеві захворювання помирає близько 17 мільйонів людей у всьому світі.
Прогнози також невтішні, адже вони говорять про те, що до 2030 року від інфаркту чи інсульту помиратимуть вже близько 23 мільйонів людей. Саме тому і було створено Всесвітній день серця. Ідею подав колишній президент Всесвітньої федерації серця Ентоні Баєс де Луна. Тож 1999 року Всесвітня федерація серця та ВООЗ оголосили про створення окремої події.
Також 29 вересня День отоларинголога.
www.dilovamova.com
Цих лікарів часто називають ЛОРами або “вухо-горло-ніс”. І дійсно вони спеціалізуються саме на захворюваннях цих органів, патологіях шиї та голови. Отоларингологія почала формуватися в окрему науку ще в середині XVIII століття, тоді анатомію вуха, носа і горла було достеменно вивчено. Також у той період розробили особливі інструменти, які допомагали досліджувати ці органи.
29 вересня Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати і харчові відходи.
www.dilovamova.com
Подія була створена 2019 року за ініціативи Генеральної асамблеї ООН для того, щоб підвищити суспільну свідомість щодо важливості цієї проблеми і шляхів її вирішення.
29 вересня у Китаї – Чжунцю – свято Місяця і врожаю, у Португалії – прославлення Блаженного Фернандо, якого португальці шанують як святого.
Як назвати дитину, яка народилася 29 вересня
Іменини: Віктор, Дорофей, Йосип, Людмила.
Талісманом людини, народженої 29 вересня, є олівін. Це мінерал, який використовують у виробництві термостійкого скла. Здавна люди вірили, що олівін допомагає в реалізації планів. Також із його допомогою покращували слух і зір.
Цього дня народилися:
- 1844 рік — український (галицький) письменник, греко-католицький священик Осип Барвінський;
- 1993 рік — український гімнаст, багаторазовий призер Чемпіонатів Європи, світу, Європейських ігор та Універсіад Олег Верняєв;
- 1995 рік — український актор театру та дубляжу фільмів, композитор, музикант, автор та виконавець пісень Руслан Драпалюк.
Пам’ятні дати 29 вересня
- 1515 рік — підписують “вічний мир” між Францією та Швейцарією;
- 1669 рік — Михаїл I стає Королем Речі Посполитої;
- 1789 рік — Конгрес США голосує за створення американської армії;
- 1793 рік — в британському спортивному журналі вперше згадують про гру в теніс;
- 1829 рік — після реорганізації лондонської поліції у Великій Британії засновують Скотленд-Ярд, офіційне поліцейське розслідувальне управління;
- 1897 рік — у театрі “Олімпо”, що в Буенос-Айресі, на прем’єрі вистави “Креольський суд” вперше виконують танго;
- 1922 – У Звенигородці Черкаської області під час інспірованого більшовицькими агентами “з’їзді” отаманів Холодного яру, було заарештовано більшість цих отаманів. Передчуваючи погане, на цей “з’їзд” не прибули отамани Чорний Ворон, Гонта та деякі інші;
- 1926 рік — закрита й проголошена музеєм Києво-Печерська лавра;
- 1938 рік — засуджують до страти українського письменника, бандуриста Гната Хоткевича;
- 1941 рік — початок масових убивств у Бабиному Яру;
- 1954 рік — засновують Європейську організацію з ядерних досліджень.
Церковне свято
29 вересня – день пам’яті преподобного Киріака Відлюдника. Святий мешкав у Карфагені і став читцем у досить юному віці. З дитинства цікавився церковними книгами, життям святих, відвідував храм. Якось вирішив піти в пустелю, відшукати там святе місце і жити відлюдником, щоб молитися щодня Господу.
Перед смертю Киріак покликав братію монастиря, благословив усіх і помолився. Загалом преподобний Киріак прожив 109 років.
Католицька церква святкує День святого Михайла.
У євреїв – Суккот. Починається на 15-й день нового року (15 тишрей) і триває 7 днів, це час, коли хлібороби, завершивши збирання врожаю, можуть відпочити до перших дощів.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/937872.html
https://tsn.ua/other/yakiy-29-veresnya-den-scho-pro-nogo-vidomo-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2415238.html