Депутати Верховної Ради розглядають можливість подовження роботи національного роумінгу після закінчення воєнного стану в країні. Ця інформація була оприлюднена Сергієм Штепою, який керує підкомітетом електронного управління, що входить до структури Комітету з питань цифрової трансформації. Вже розроблено новий законопроєкт у якому йдеться про необхідність зробити національний роумінг постійним.
Як працюватиме національний роумінг
Цей вид послуг, який запроваджено після вторгнення рф в Україну, і надалі надаватиметься користувачам основними мобільними операторами. Абоненту на постійній основі підключеному до одного постачальника послуг, буде доступна на його вибір можливість підключення до мережі іншого оператора та його базових станцій. Якість мобільного зв’язку тепер оцінюватиметься безпосередньо за швидкістю інтернету. Кожен абонент матиме можливість виміряти швидкість передачі даних і передати актуальну інформацію регулятору. Важливою перевагою цієї ініціативи є те, що для її реалізації не потрібне фінансування державного бюджету.
Що таке національний роумінг
Суть цієї послуги полягає в тому, що при виявленні недоступності мережі можна відразу ж переходити в аналогічні мережі інших операторів. Зробити це також легко, як дізнатися свій тариф Водафон, Київстар або Лайфсел за допомогою USSD-команд. Для підключення до іншої мережі слід виконати нескладну послідовність дій:
- У налаштуваннях смартфона вимкнути функцію автовибір мережі.
- Далі потрібно вибрати одну з доступних стільникових мереж.
- За відсутності підключення виконати вхід ще раз або вибрати іншу мережу їхнього списку.
- Перевірити, чи здійснюються вихідні дзвінки зі смартфона
Змінювати мережі мобільних операторів дозволено хоч щодня. Підключати пристрої можна вручну, але зручніше використовувати автоматичний вибір оператора. Навіть при підключенні до іншого оператора тарифний план не мінятиметься та не провадяться додаткові нарахування за національний роумінг.
Як перевірити якість зв’язку
Для того, щоб перевірити, наскільки якісним є зв”язок, необхідно здійснювати спеціальні speed-тести. Завдяки отриманим результатам оператори можуть зрозуміти, що потрібно зробити для поліпшення якості сигналу.
Спід-тести доступні як для власників смартфонів на Android, так і власників пристроїв, робота яких здійснюється на базі операційної системи iOS.