Синоптики прогнозують, що спекотна погода в Запоріжжі триватиме майже весь вересень. Тож календарне закінчення літа ще не означає настання прохолоди. Тому акутальним залишається питання, як уберегти домашніх тварин від перегріву.
У тварин інший температурний режим і теплообмін відбувається через дихання – вони не пітніють, а видихають жарке повітря.
Що відбувається з твариною під час перегріву чи теплового удару? Наслідки можуть бути дуже серйозними – аж до ураження мозку.
Крім того, домашньому улюбленцю загрожує набряк дихальних шляхів, ураження нирок (і як результат розвиток їхньої недостатності), також може трапитися ураження шлунка та кишківника, що призведе до виразки. При цьому, якщо тепловий удар припав на фізичні навантаження, то страждають м’язи тварини – її може судомити. І це ще не все.
У тварин перегрів може спричинити:
порушення кровообігу;
порушення роботи печінки та розвиток недостатності;
ураження легень;
смерть.
Ознаки теплового удару у тварин:
пришвидшене дихання – до 300 – 400 разів на хвилину;
виділяється багато слини;
улюбленець шукає темне та прохолодне місце;
загальмовані реакції через брак кисню;
втрата свідомості.
Запам’ятайте: якщо собака під час прогулянки часто зупиняється, не реагує на ваш голос та прилягає відпочити, негайно відведіть його в затінок.
Як вберегти тварину від спеки вдома
Правила дуже прості.
Якщо ваш улюбленець постійно перебуває вдома, то не забувайте вмикати кондиціонер. Необхідно забезпечити вільний доступ тварини до свіжої води, бажано в кожній кімнаті, аби у тварини було більше можливостей в будь-який момент втамувати спрагу. У спеку вода швидко псується, тож міняти її рекомендується мінімум раз в день (можна використовувати спеціальні питні фонтанчики).
Ванну кімнату взагалі ліпше залишити відкритою.
Котів можна протирати спеціальним охолоджуючим рушником, особливо лапки та вушка, або використовувати рушник, як підстилку.
Собакам можна змочувати водою голову та лапи. А от щоденного купання в умовах міської квартири варто уникати – від цього пес може легко захворіти. А ще застуду може підхопити собака, який лежить на протязі, під кондиціонером чи вентилятором. На відміну від кішок, собакам не можна лежати на холодній кахлі, щоб не захворіти на цистит. Натомість підстилці ліпше використовувати рушники, які охолоджують.
Важливо не тримати вікна широко відчиненими, бо зазвичай це закінчується летальними наслідками. Особливо про це варто пам’ятати тим, у кого вдома живуть коти.
Ще одне – не перегодовуйте тваринку, зробіть раціон легшим.
Як вберегти тварину від спеки на вулиці чи в дорозі
Насамперед – не залишати чотирилапого улюбленця в авто, навіть якщо воно стоїть у тіні. Під час подорожі автомобілем він має добре провітрюватися.
Вигул тваринки потрыбно організовувати дуже рано або ж увечері, коли спека трохи спадає.
Не давати тварині великих фізичних навантажень.
Забезпечити улюбленця водою. Чи в дорозі, чи під час прогулянки завжди беріть з собою достатню кількість води та пропонуйте своєму другові.
Важливо! Шерсть тварини також оберігає її від перегріву. Думка про те, що постриженому чотирилапому стане легше переносити спеку, є хибною. Не варто повністю вистригати шерсть.
Отримати консультації щодо вимог законодавства про ветеринарну медицину можна, зателефонувавши до управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за номером телефону: (+38061)239-73-19.