Перш ніж почати користуватися будь-яким фінансовим сервісом, необхідно переконатися, що він не має обмежень на обслуговування, пов’язаних з вашим громадянством або територіальним розташуванням. Пов’язано це з посиленням вимог регуляторів, які контролюють роботу таких компаній. У зв’язку з цим експерти Profinvestment при виборі криптобіржі для України рекомендують перевіряти доступність послуг для українців. Причому перевірка має бути ретельною, адже може виявитися, що завести кошти вийде, а ось вивести – ні.
Зазвичай усі обмеження щодо територій та юрисдикцій зазначаються в умовах користування торговельною платформою. Як правило, такий список публікується на сайті у відповідному розділі угод. Тому якщо в ньому є вказівка на Україну, то українці не зможуть скористатися її сервісом.
Інший критерій, який робить криптобіржу найбільш придатною для українців – підтримка поповнення та виведення у гривні. Це дозволяє трейдеру працювати без посередників, інакше виникає потреба в конвертації національної валюти в крипту або фіат, який підтримує біржа. А це додаткові витрати (у вигляді комісій та курсової різниці) та ризики (можна стати жертвою шахраїв).
Список відповідних криптобірж для українців:
- Обмін OKX
- Binance
- KuCoin
- ByBit
- Існує
- Хуобі
- WhiteBit
- Мексика
- Фемекс
На що ще звертати увагу при виборі
Крім доступності на території України та підтримки гривні як платіжний засіб, експерти Profinvestment рекомендують аналізувати й інші фактори. Серед них найбільшу важливість для трейдерів мають:
- Комісії – вони можуть встановлюватися на введення/виведення, відкриття/закриття позицій, здійснення обміну та інші операції. Зрозуміло, що чим менше, тим вигідніше користуватися біржею. При цьому вони можуть бути відносними (виражатися у відсотках від суми), абсолютними (виражатися у конкретній сумі) та змішаними (складатися з відносної та абсолютної частин).
- Тип інтерфейсу терміналу – більшість пропонують стандартизоване рішення, завдяки чому перехід від однієї платформи до іншої не викликає проблем. Однак деякі криптобіржі використовують термінал власної розробки, і трейдеру знадобиться час, щоб освоїти його інтерфейс. Крім того, унікальний інтерфейс можуть мати інструменти стейкінгу, P2P-обміну та інших сервісів.
- Процедура верифікації – в даний час вона обов’язкова, але різні криптомайданчики вимагають подання різного набору документів, що підтверджують особу. Зрозуміло, що чим менше, тим простіше верифікуватися.
- Різноманітність листингованих токенів та котируючих криптовалютних пар – від їхньої кількості безпосередньо залежать можливості криптотрейдера. Чим більше буде не корелюючих між собою за ціною пар, що торгуються, тим простіше скласти диверсифікований інвестиційний портфель, що приносить стабільний прибуток при мінімальному ризику.
Пам’ятайте, що аналізувати криптобіржу слід, виходячи зі своїх цілей, можливостей та особистих переваг.