Після початку повномасштабного російського вторгнення багато людей вимушені були покинути свої домівки. Комусь вдалося виїхати до Європи, Канади чи Америки. Хтось знайшов притулок на заході нашої країни. А хтось залишився у прифронтовому Запоріжжі, поближче до рідних теренів. Та не сидить склавши руки.
Найактивніші з вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій фактично одразу почали гуртуватися й допомагати один одному. Однією із таких громадських організацій стала ГО “Мелітопольщина”, створена у червні 2022 року. Для ефективнішої роботи активісти започаткували благодійний фонд “Мрія” та Центр розвитку “Дитячі мрії”.
Більше року волонтери організації привозять, розвантажують та видають гуманітарну допомогу переселенцям. Продуктові набори, шкільна канцелярія, памперси, дитяче харчування, набори для мам з малюками, одяг не падають на склад із неба. Громадські діячі “Мелітопольщини” постійно шукають і знаходять благодійників, вирішують масу логістичних проблем.
У Центрі розвитку «Дитячі мрії» зараз ідуть заняття у групах підготовки до школи, заняття з англійської мови, технічного моделювання, постійно проходять різноманітні майстер-класи.
Щоб допомагати людям, члени організації продовжують удосконалюватися: відвідують тренінги, проходять онлайн навчання.
До річниці заснування організації члени “Мелітопольщини” провели велику робочу зустріч, на якій обговорили проблеми, які постануть перед суспільством після деокупації, й визначили стратегічні напрямки своєї діяльності.
Переселенці постійно поглядають на південь. Та облаштовують в обласному центрі свій новий побут, хтось знайшов нову роботу, у багатьох з’явилися нові друзі та коло спілкування. За словами голови ГО «Мелітопольщина» Євгена Долгого, вимушені переселенці не перестають дякувати Запоріжжю та запоріжцям за притулок та підтримку.
І нещодавно у активістів народилася ідея намалювати на одному з фасадів в обласному центрі великий мурал, який символізує подяку і єдність. Недарма слоганом організації “Мелітопольщина” обрала слова «Сильні разом»: це про всіх нас під час війни, про об’єднання і протистояння труднощам, про набуття сили.
Ескіз майбутнього муралу запропонував запорізький художник Володимир Клименко. На ньому зображена жінка, яка символізує Запоріжжя. Вона обіймає і притискає до грудей дитину, яка втілює образ усіх, хто раптом опинився беззахисним через російську агресією, хто потребує турботи та допомоги.
Члени ГО “Мелітопольщина” подали свою ідею з супровідною документацією на узгодження місцевій владі, яка поставилася до пропозиції схвально. Зараз активісти обирають між кількома об’єктами, де можливо розміщення, найбільш придатний, аби мурал викликав лише добрі почуття, а не суперечки, як це сталося з котиками). Бо ж сильні ми лише разом, у порозумінні та злагоді.
Тож разом із ГО “Мелітопольщина” чекаємо на остаточне погодження від запорізької влади та створення муралу єдності.
Дякуємо, дорогі земляки!
Ганна ЧУПРИНА, фото зі сторінки ГО “Мелітопольщина” на Фейсбуці