ДЕНЬ 516-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 516 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 160 днів.
24 липня в Україні святкують День фінансового працівника.
Професійне свято, яке було створене, щоб вшанувати важливу роль фінансових працівників в економіці країни. Його встановили Указом Президента України 15 лютого 2021 року.
В економіці країни фінансові працівники відіграють дуже важливу роль. Завдяки їм забезпечується стабільність фінансової системи, контролюється рух коштів, здійснюється планування бюджету і забезпечуються всі виконання його.
i-ua.tv/news/
Проект указу розроблено “з метою вшанування самовідданої праці, значного внеску у розвиток фінансової системи працівників фінансової сфери та підвищення престижності праці фінансиста” (/www.dilovamova.com/)
24 липня День народження розчинної кави. Саме цього дня 1938 року компанія Nestle почала масштабне виробництво цього популярного нині напою.
Фото: Pexels
Але технологія виготовлення розчинної кави була винайдена раніше. 1909 року американський хімік Джордж Луїс Вашингтон відкрив власне підприємство.
Серед військових розчинна кава відразу стала дуже популярною, адже напій готується швидко і просто. Пізніше задум Вашингтона продовжив вже у компанії Nestle хімік Макс Моргентайлер, який довершив смак кави.
***
Також 24 липня Міжнародний день турботи про себе. Найважливішим скарбом будь-якої людини вважається саме здоров’я.
Однак існують такі проблеми, які неможливо подолати за допомогою безрецептурних медикаментів чи харчових добавок. Турбота про себе, за словами ВООЗ, це здатність людей самостійно підтримувати належний стан здоров’я, покращувати своє самопочуття, запобігати хворобам.
Від самого початку свого існування люди турбувалися про власне здоров’я, а впродовж тисячоліть медицина власне погялала в тому, що люди займалися самолікуванням. Лише від XIX століття завдяки розвитку лікарських професій, науковим відкриттям тощо пацієнти стали довіряти своє здоров’я професіоналам. Тому самодопомога і самолікування потрапили до розділу непотрібних практик.
Зараз люди частіше сприймають термін “турбота про себе” в сенсі процедур в СПА-салоні чи догляду за своєю шкірою, проте, насправді, це окрема медична концепція, яка була створена в Інституті Есален (Каліфорнія, США). В 1960-х роках заклад став інтелектуальним центром для обговорення нових підходів до охорони здоров’я, наголошуючи на йогу та альтернативну медицину.
24 липня – у Польщі – День поліції.
Іменини: Аркадій, Олена, Євфимія, Ольга, Христина.
Талісманом людини, народженої 24 липня є сапфір. Коштовний камінь, який можна зустріти в різних куточках світу. Незмінно його любили представники королівських династій. Здавна вірили, що сапфір пробуджує безкорисливі почуття, дружелюбність та скромність.
В цей день народилися:
- 1907 рік — поет, перекладач Василь Мисик;
- 1971 рік — українська поетеса, письменниця та драматург Євгенія Чуприна;
- 1976 рік — українська поетеса Ярослава Бабич.
Пам’ятні дати 24 липня
- 1015 рік — у боротьбі за київський престол вбивають князя Бориса, одного із перших руських святих;
- 1198 рік — німецькі хрестоносці розбивають лівів-язичників у битві при Ризькій горі;
- 1534 рік — французька експедиція Жака Картьє досягає гирла річки Святого Лаврентія;
- 1623 рік — похід флотилії гетьмана Михайла Дорошенка до Керченської протоки;
- 1791 рік — члени опозиційного крила якобінської партії позбавлені французького громадянства своїми однопартійцями;
- 1911 рік — американський археолог Хайрам Бінґем відкриває в Перу “втрачене місто” Імперії Інків Мачу-Пікчу;
- 1918 рік — гетьман Павло Скоропадський затверджує закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію;
- 1923 рік — під час мирної конференції у Лозанні підписують мирний договір, згідно з яким встановлювалися кордони Туреччини в Європі та Малій Азії;
- 1950 рік — перший запуск із мису Канаверал ракети — німецької Фау-2;
- 1981 рік — в Італії забороняють діяльність усіх масонських лож і таємних товариств;
- 1990 – Уперше перед будівлею Київської міської ради поруч із державним прапором УРСР піднято національний синьо-жовтий прапор;
- 1991 рік — урочисте відкриття пам’ятної таблиці в Батурині в пам’ять про гетьмана Івана Мазепу;
- 2019 – Борис Джонсон став прем’єр-міністром Великої Британії.
Церковне свято
Цього дня православна церква вшановує святу рівноапостольну Ольгу, багато в чому завдяки якій Русь прийняла православну віру.
www.youtube.com/watch?v=DxAqUnWjoqo
За переказами, Ольга була дружиною київського князя Ігоря. Уже під час першої зустрічі Ольги та Ігоря виявилася благочестива вдача майбутньої святої: молодий князь, побачивши прекрасну дівчину, запалився до неї пристрастю і став схиляти до гріха, але вона присоромила його. Коли Ігорю настав час одружитися, він твердо вирішив узяти в дружини тільки Ольгу.
Незабаром після того, як у Ольги та Ігоря з’явився син Святослав, князя вбили древляни, з яких він збирав податі.
Коли правитель древлян Мал запропонував Ользі одружитися з ним, княгиня зробила вигляд, що погоджується, хитрістю заманила до Києва два посольства древлян і всіх піддала болісній смерті. Після цього вона наказала спалити їхню столицю – місто Іскоростень, а його жителів або вбити, або продати в рабство.
Поряд із цією легендою, що оповідає одночасно про жорстокі звичаї того часу і про вірність Ольги пам’яті чоловіка, літописи дають свідоцтва того, що княгиня проводила свій час у клопотах із влаштування політичного та господарського життя країни.
“І керувала княгиня Ольга підвладними їй областями не як жінка, але як сильний і розумний чоловік, твердо тримаючи у своїх руках владу і мужньо обороняючись від ворогів”, – ідеться в житії.
На прикладі Візантійської імперії Ольга знала, що для благополуччя народу необхідно опікуватися також улаштуванням релігійного, духовного життя. Княгиня вирушила до Константинополя, щоб подивитися на церковну службу і переконатися в праведності християнської віри. Там вона прийняла рішення стати християнкою і хрестилася з ім’ям Олена. До Києва Ольга повернулася з іконами та богослужбовими книгами; багатьох родичів святителька навернула до Христової віри, поклала на Русі початок особливого шанування Пресвятої Трійці.