22 мобільні оператори в Європейському Союзі та сім – в Україні погодили продовження ще на 12 місяців угоди про скасування роумінгової плати для громадян України, аби ті могли залишатись на зв’язку з рідними, повідомляється на сайті Єврокомісії (ЄК) – https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/mex_23_3764
“Доступні дзвінки дають змогу тим, хто шукає притулку в Європі, зв’язатися з сім’єю і друзями в Україні, і навпаки”, – йдеться в повідомленні ЄК.
Своєю чергою в BEREC (регулятор телекомунікаційного ринку Європейського Союзу) відзначили ефективність угоди, вперше підписаної у квітні 2022 року, яка дала змогу операторам надавати доступні дзвінки через кордон.
У BEREC додали, що оператори Європейської економічної зони (ЄЕЗ), які є частиною угоди, мають значно нижчі тарифи, ніж оператори, які її не підписали, та закликали останніх приєднатися до угоди.
У ЄК нагадали, що паралельно Комісія готується до інтеграції України до зони роумінгу Європейського Союзу (ЄС), і у квітні 2023 року Комітет асоціації Україна-ЄС ухвалив пропозицію ЄК щодо приєднання України до правил ЄС про роумінг.
“Наступним кроком для України є повна адаптація законодавства до законодавства ЄС, а потім Рада Європейського Союзу ухвалить остаточне рішення”, – зазначили в Комісії.
Як повідомлялося, спочатку таку угоду було укладено 8 квітня 2022 року на 9 місяців, а в лютому цього року продовжено ще на півроку.
У лютому крім семи українських операторів (“Київстар”, Vodafone Ukraine, lifecell, “Укртелеком”, Data Group, Vega Telecom Group і 3Mob) до неї приєдналися 20 європейських.
Зазначалося, що в другій половині 2022 року кількість українських абонентів у роумінгу коливалася в межах від 3,9 до 4,4 млн порівняно з 2 млн на початок року і 5 млн у пік у березні 2022 року.
Зазначалося також, що Україна може приєднатися до зони вільного роумінгу ЄС Roam like at home (RLAH) у 2024 році, якщо всі необхідні зміни до законодавства буде імплементовано менш ніж за 12 місяців.
https://interfax.com.ua/news/telecom/922037.html