ДЕНЬ 502-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 502 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 174 дні.
10 липня – Міжнародний день міських дзвонарів, або глашатаїв (International Town Criers Day), що відзначається у другий понеділок липня кожного року, вшановує історичну роль міських глашатаїв у громадах по всьому світу. Багато хто може здивуватися, дізнавшись, що існує таке свято і професія у сучасному світі.
www.allworldday.com/international-town-criers-day
Ця подія заснована, щоб вшанувати роль міських глашатаїв – архаїчного терміну і професії, з якою багато хто може бути не знайомий. Міський глашатай, якого ще називали дзвонарем, був чиновником при королівському дворі або державній владі.
Їхнім обов’язком було привертати увагу публіки на вулицях, щоб зробити офіційні заяви чи декларації.
glavcom.ua/news/10-lipnja
Ця роль, що вимагала вміння керувати увагою великого натовпу, безумовно, не підходила для людей зі слабкими нервами. У 2023 році Міжнародний день міських дзвонарів припадає на 10 липня.
10 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день містян.
glavcom.ua/img/forall/u
Неофіційне свято, яке щороку припадає на другий понеділок липня. Головною його метою є привернення уваги до проблем та бажань містян.
Також 10 липня День племінників та племінниць.
daytoday.ua/podiya
Подія була започаткована користувачем Facebook 2010 року, щоб привернути увагу тіток і дядьків до племінників чи племінниць, залучити їх до проведення часу разом. Ви можете скористатися можливістю та поспілкуватися з рідними людьми, зателефонувати їм чи влаштувати спільну прогулянку.
День народження футбольного свистка
До 1878 року футбольні судді свистка не мали і користувалися для керування грою лише власним голосом або подавали знаки, або дзвеніли дзвоником, щоб привернути до себе увагу і винести рішення.
www.volynnews.com/files/news
Із введенням у користування свистка пов’язана цікава історія. Тоді право судити гру воліли віддавати не професіоналам, а аматорам. Вважалося, що захоплений любитель, який любить футбол і якому за це не платять, зробить усе краще, ніж професіонал. І тому на роль суддів та арбітрів брали любителів футболу. Це могли бути клерки, лікарі, письменники. Відомо, що Артур Конан Дойл також був футбольним арбітром.
10 липня 1878 року на одному з футбольних матчів у Лондоні судити гру довірили поліцейському, і коли на грі виникла бійка, він, не замислюючись, засвистів у свисток. Налякані й приголомшені гравці негайно ж припинили бійку. Відтоді арбітри на полі користуються свистком.
10 липня День пікніка з плюшевим ведмедиком.
День пікніка з плюшевим ведмедиком. wontopen.com
Неофіційне, але дуже цікаве та веселе свято, яке найбільшою популярністю відрізняється в США, Австралії та Канаді. Цікава історія його виникнення. Вважається, що свято створили на честь композиції Teddy Bear’s Picnic, яка вийшла 1907 року. У свій час вона була дуже популярною. Незадовго до цього, 1903 року, світ побачив популярну іграшку “Тедді”.
День мовчання відзначається послідовниками Мехер Баби.
Мехер Баба був індійським духовним учителем, який говорив, що він був Аватаром, або Богом у людській формі, епохи.
meherbaba.eu
Велика духовна постать 20-го століття, він мав сотні тисяч послідовників, переважно в Індії, ще значну кількість у Сполучених Штатах, Європі та Австралії.
З 10 липня 1925 року до своєї смерті 1969 року Мехер Баба добровільно мовчав, спілкуючись за допомогою алфавітної дошки, а потім жестами рук. Послідовники зберігають вербальне мовчання протягом 24 годин.
День Натто в Японії
Натто – традиційна японська їжа, вироблена зі зброджених соєвих бобів. У японській національній традиції ця страва особливо популярна як сніданок.
10 липня у США – День штату Вайомінг, у Японії – День Натто, у Монголії – День прапора, на Багамських островах – День Незалежності, День транспортних засобів індивідуальної мобільності в Іспанії, День торговця або День комерції в Аргентині, День піци в Бразилії.
Іменини: Олександр, Володимир, Георгій, Іван, Мартін, Петро, Самсон, Юрій, Єгор, Мартин, Іванна, Жанна.
Талісманом людини, народженої 10 липня є хризоліт. Здавна цей камінь використовували в нетрадиційній медицині. Вважалося, що хризоліт потрібно прикладати до хворого місця на півгодини, щоб отримати полегшення.
В цей день народилися:
- 1947 рік — український письменник Андрій Дмитрук;
- 1955 рік — український футболіст, тренер Леонід Буряк;
- 1980 рік — українська художниця Анна Діденко.
Пам’ятні дати 10 липня
- 1547 рік — у Королівстві Франція відбувається остання офіційно дозволена королем дуель;
- 1609 рік — німецькі католицькі князі створюють Католицьку лігу для боротьби з Реформацією;
- 1651 рік — під Берестечком закінчується битва між армією Речі Посполитої і союзним козацько-татарським військом;
- 1878 рік — в Англії футбольний арбітр вперше використовує на полі свисток (до цього судді кричали);
- 1943 рік — війська Великої Британії та США висаджуються на острові Сицилія;
- 1949 рік — внаслідок землетрусу гине таджицьке місто Хаїт населенням понад 20 000 осіб, а також декілька кишлаків біля нього;
- 1985 рік — французькі спецслужби затоплюють корабель Rainbow Warrior, що належав організації “Грінпіс”;
- 1991 – Уночі цього дня невідомі підірвали два пам’ятники – Степану Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) і Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам’ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН;
- 1994 – Леоніда Кучму обрано Президентом України, а Олександра Лукашенка – президентом Білорусі.
Церковне свято
Преподобний Сампсон, якого вшановують цього дня, був сином знатних римлян. Він отримав гарну освіту і вивчив лікарське мистецтво.
/molbuk.ua/
Його серце було настільки добрим, що він безоплатно лікував усіх стражденних. Після того як батьки померли, Сампсон відпустив на волю своїх рабів, а гроші, що дісталися у спадок, роздав жебракам. За добрі справи Бог нагородив юнака даром чудотворення.
Імператор Юстиніан, який правив у той час, тяжко захворів і побачив уві сні, що зцілення він зможе отримати тільки завдяки Сампсону.
Помолившись, цілитель доторкнувся до хворого місця рукою, і правитель одужав. Юстиніан збирався щедро нагородити Сампсона, але той відмовився, як подяку попросив побудувати лікарню і притулок для жебраків і знедолених. Усе життя Сампсон присвятив лікуванню хворих.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/921867.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-10-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2363422.html