ДЕНЬ 498-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 498 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 178 днів.
6 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день кардіолога. Свято було створене за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я на початку XXI століття.
/www.facebook.com
Про кардіологію знали ще в Стародавньому Єгипті (близько XVII ст. до н.е.). Вчені знайшли документ лікаря, який тоді лікував серце. Однак великий прогрес в цій сфері відбувся за епохи Відродження завдяки унікальним анатомічним дослідженням будови серця Леонардо да Вінчі.
Також 6 липня День народження американського долара.
//informator.ua/uk/yake-sogodni-6-lipnya
Знак долара придумав бізнесмен з США Олівер Поллок на початку квітня 1778 року. Тоді єдиними грошовими одиницями в країні були іспанський долар та британський фунт. Але від них США відмовилися відразу після здобуття незалежності. 1785 року американський долар на конгресі країни було визнано національною валютою.
А ще 6 липня святкують Всесвітній день поцілунку. Це чудова можливість ще раз усвідомити, що поцілунки відіграють важливу роль у створенні емоційного стану людини. А ще поцілунки сприятливо впливають на здоров’я. Вони допомагають спалити калорії, зняти стрес. Вперше свято з’явилося в Англії в XIX столітті. Згодом воно набуло міжнародного значення і поширилося по інших країнах світу.
У Казахстані – День столиці, у Литві – День держави, у Фінляндії – День Ейно Лейно (День літа і поезії), у Чехії – День пам’яті Яна Гуса. В Італії – Фестиваль Сен-Фермін у Памплоні.
Буддисти святкують День народження Далай-Лами.
Іменини: Агрипина, Олександр, Олексій, Антон, Артемій, Герман, Йосип, Корнилій, Митрофан, Петро, Святослав, Федір.
Які сьогодні іменини: Олександр, Олексій, Антон, Артем, Герман, Йосип, Митрофан, Петро, Святослав, Теодор, Федір, Агрипина.
Талісманом людини, народженої 6 липня, є альмандин. Різновид граната, який притягує до себе погляд. Був відомий ще в стародавні часи і застосовувався для виготолвення прикрас. Здавна вірили, що альмандин має міцний зв’язок з вогняною стихією.
Цього дня народилися:
- 1851 рік — український архітектор, педагог, підприємець, громадський діяч Іван Левинський;
- 1946 рік — 43-й президент США Джордж Вокер Буш.
Пам’ятні дати 6 липня
- 1253 рік — відбувається коронація Міндовга, першого та єдиного в історії Литви короля;
- 1415 рік — спалюють на багатті лідера чеських протестантів Яна Гуса;
- 1439 рік — на Флорентійському соборі Папа Римський Євгеній IV і візантійський імператор Іоанн VIII підписують Флорентійську унію, що заклала основи створення греко-католицької церкви;
- 1483 рік — коронований Річард III Англійський;
- 1535 рік — за звинуваченням у державній зраді страчують англійського гуманіста, лорда-канцлера Томаса Мора, пізніше зарахований до лику католицьких святих;
- 1651 рік — полковник Мартин Небаба загинув у бою з переважаючими силами ворога під Ріпками поблизу Лоєва;
- 1687 рік — Ісаак Ньютон публікує у Лондоні знамениті “Philosofiae naturalis principia mathematika”, в котрих були викладені відкриття автора в галузі прикладної математики, астрономії та фізики;
- 1785 рік — долар стає національною валютою США;
- 1809 рік — за наказом Наполеона Папа Римський Пій VII викрадають з Ватикану і вивозять до Гренобля;
- 1938 рік — у Французькій республіці відбувається конференція, де розглядалося питання стосовно біженців з Третього рейху;
- 1957 рік — познайомилися Джон Леннон і Пол Маккартні;
- 1958 рік — урочисто відкривають Національний експоцентр України (“ВДНГ”);
- 1994 рік — на екрани США виходить фільм “Форрест Гамп”;
- 2005 пік — Верховна Рада ухвалює Кодекс адміністративного судочинства України.
Церковне свято
Цього дня православна церква вшановує пам’ять святої мучениці Агрипини. Ще замолоду римлянка Агрипіна вирішила не вступати в шлюб, а присвятити своє життя служінню Богу.
lviv.media/religiya
Під час гоніння на християн їй довелося постати перед язичницьким судом, де її піддали тортурам, а після ув’язнили. Незважаючи на муки, Агрипина не зреклася своєї віри. У нагороду за стійкість Бог послав їй порятунок: ангел звільнив дівчину від кайданів, але від перенесених тортур вона все ж незабаром померла. Тіло мучениці три християнки – Васса, Павла і Агафоніка – відвезли до Сицилії і поховали. Біля гробу святої Агрипини згодом відбувалися численні чудеса.