Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА повідомив, що громадська спілка «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» розробила методичні матеріали та рекомендації з питань забезпечення доступності споруд цивільного захисту та інших місць масового перебування громадян для маломобільних груп населення.
Попередньо Національна Асамблея провела аналіз чинного законодавства й будівельних норм стандартів; опитування людей з інвалідністю; жінок, які виховують дітей з інвалідністю; осіб похилого віку. І дійшла висновку про невідповідність наявних бомбосховищ у різних областях України сучасним вимогам за такими показниками:
* недостатня кількість або відсутність споруд та укриттів для захисту населення;
* розташування сховищ унеможливлює досяжність до них протягом часу від початку сигналів тривоги й початком обстрілів;
* сховища не розраховані на тривале перебування і велику кількість людей;
* жодне з наявних сховищ за планувальними характеристиками й обладнанням не відповідає сучасним вимогам;
* помилкове використання приміщень, які не пристосовані для мінімального захисту від дії звичайних засобів ураження, повітряної ударної хвилі та уламків зруйнованих будівель (побутові підвали в багатоповерхових будинках) тощо, призводить до масової загибелі маломобільних груп населення.
Метою розробки методичних рекомендацій є узагальнення досвіду та надання пропозицій щодо забезпечення захисту в умовах сьогодення маломобільних груп населення й, зокрема, осіб з інвалідністю.
Під час розробки рекомендацій були враховані чинні законодавчо-нормативні акти щодо захисту цивільного населення, ДБН В 2.2.40 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», а також досвід різних країн світу щодо проєктування й облаштування окремих приміщень і спеціальних споруд для забезпечення захисту населення.
Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна на вебсайті НАІУ: https://naiu.org.ua, у рубриці: «Про НАІУ» – «Видання»