У Запорізькому Центрі журналістської солідарності журналісти-переселенці разом зі студентами Національного університету грали в захоплюючу настільну просвітницько-профілактичну гру «Дивись під ноги!». Презентувала її Альона Горбенко, локальний координатор ГО
«Асоціація молодих людей YMCA в Запорізькій області».
Ідея гри належить фахівцям YMCA в України та представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Створена вона, завдяки творчій співпраці з колегами з ДНСН України, ВГЦ «Волонтер», трьох університетів – «Інституту людини» КНУ, НТУ та КПІ, які мають досвід розроблення подібних ігор на основі матеріалів організації «Tacade» із Великої Британії.
Гра «Дивись під ноги – дещо особлива: вона допомагає підвищити рівень своїх знань та уявлень щодо безпечної поведінки у ризикових ситуаціях, зокрема, при контакті з вибуховими предметами.
Тут немає завдання виграти. Гравці є партнерами у колі, а не конкурентами. Бо головна мета гри – дізнатись більше про вибухонебезпечні предмети та засвоїти ключові правила поведінки, які можуть зберегти життя. В цьому всі – і ведучий, і учасники гри – мають бути одностайні. Вони – одна команда, яка намагається вирішити всі складні питання, з якими можна зустрітися на своєму шляху. Рішення ухвалюються як індивідуально, так і групою загалом. І цього духу єднання і студентам, і медійникам вдалося досягти.
– Гра достатньо складна, – каже доцент факультету журналістики ЗНУ Юрій Костюк, який грав разом зі студентами, – всього 96 карток, 48 карток-запитань, 48 – відповідей. Але завдяки командній роботі з професійними журналістами, їхній підтримці вони успішно справилися з завданням. І саме основне – отримали базову інформацію про вибухонебезпечні предмети, що у нашому прифронтовому місті має велике значення.
– Після Перемоги у війні ми всі, переселенці, повернемося додому, – каже тележурналістка Олена Машталяр з Дніпрорудного. – Зрозуміло, що на деокупованих територіях рашисти залишать багато небезпечних «знахідок», як міни, гранати, снаряди, у тому числі і замасковані під дитячі іграшки та предмети побуту. Тепер, після чудової корисної гри ми розуміємо, як потрібно діяти при виявлені вибухонебезпечних предметів у різних життєвих ситуаціях. І ці знання допоможуть залишитися живими багатьом людям.
Фото Сергія Біжка