http://fcatlet.kiev.ua
ДЕНЬ 430-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 430 RUSSIAN AGRESSION
29 квітня в Україні святкують Всеукраїнський день футболу. Футбольна збірна України як окремої держави з’явилася лише після того, як наша країна отримала незалежність.
Але сам футбол, звичайно, дістався до нас значно раніше. В 1860-х роках британські моряки, які сходили на берег в Одеському порту, влаштовували на території футбольні матчі.
Тому на території України перший футбольний клуб було створено ще 1878 року.
Про перший відомий спортивний клуб, який запроваджував гру в футбол, тобто мав щонайменше дві команди футболістів для проведення матчів, була детальна розповідь в попередньому нарисі – це “Одеський Британський Атлетичний Клуб” (ОБАК), який був створений десь після 1878 року працівниками британських установ і підприємств (виключно підданих Великої Британії) – http://ffk.kiev.ua
Правда до його складу входили лише британці.
bsberd.in.ua/
Нову сторінку історії український футбол розпочинає від 1991 року. Для спорту тоді були важкі часи. На вітчизняних чемпіонатах лідирував клуб “Динамо” з Києва, а ось на міжнародних змаганнях українські футболісти пасли задніх.
Так продовжувалося до 1997 року, коли до Києва повернувся тренер Валерій Лобановський.
***
Наш футбол має досить цікаву історію, а за українську збірну завжди вболіває вся нація, незалежно від статі, віку та переконань. Тому Всеукраїнський день футболу, що відзначається 29 квітня, – свято не лише футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу.
Саме цього дня Національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини в якому поступилася з рахунком 1-3, єдиний у цьому матчі гол господарів забив Іван Гецко, ставши першим бомбардиром збірної України.
29 квітня у Данії – День народження принцеси Бенедикти, у Японії – День зелених насаджень,
День пам’яті жертв застосування хімічної зброї
У 2005 році на Десятій сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї було засновано День пам’яті всіх жертв її застосування. Відтоді щорічно 29 квітня відзначається ця подія.
День приурочений до набуття Конвенцією законної сили на міжнародному рівні.
Всесвітній день бажань
Історія свята розпочалася 1977 року в США, коли чотирирічний хлопчик Крістофер Джеймс Грейчус, хворий на лейкемію, і його мати Лінда познайомилися з митником Томмі Остіном. Малюк розповів, що давно мріє стати поліцейським. Остін вирішив допомогти дитині здійснити бажання.
Минуло три роки, стан здоров’я дитини значно погіршився. Томмі зателефонував представникам поліції і домовився організувати для Крістофера політ на вертольоті. 29 квітня 1980 року маленький Крістофер і Рон Кокс, офіцер Департаменту цивільної безпеки штату Аризона, вилетіли в місто Фенікс на вертольоті DPS. Далі хлопець разом із офіцером Френком Шенквіцем з аеропорту вирушили до центрального офісу Департаменту в супроводі трьох патрульних машин і мотоцикла. Крістофер цілий день провів час у цій організації, а потім отримав значок почесного поліцейського Аризони.
Спеціально для Крістофера офіцер Рон Кокс домовився з представниками компанії John’s Uniforms, щоб для дитини пошили форму патрульного. Власник фірми був вражений цією ситуацією, тож за одну ніч він разом із двома працівницями зшив ідентичну копію форми поліцейського. Крістоферу вручили форму 1 травня.
За деякий час Кріс помер від хвороби. На згадку про дитину засновано у Феніксі Chris Greicius Make-A-Wish Memorial, який згодом став благодійним фондом Make-A-Wish.
Міжнародний день танцю
http://kpkkim.km.ua
Міжнародний день танцю відзначають у різних куточках світу 29 квітня. Цього дня з’явився на світ артист французького балету Жан-Жорж Новер. Саме його називають засновником балетного мистецтва. Запропоновано відзначати День танцю 1982 року спеціальною комісією ЮНЕСКО.
Міжнародний день скульптури
Щороку в останню суботу квітня світ відзначає молоде творче свято – Міжнародний день скульптури. Подію започаткував Міжнародний центр скульптури 2015 року.
День застібки-блискавки
Винахід належить емігранту зі Швеції Гідеону Сандбеку, який запатентував застібку zipper або zip 1913 року в США. У той час “блискавка” складалася з двох стрічок текстилю, на яких у шаховому порядку були зафіксовані металеві ланки. За допомогою слайдера стрічки з’єднувалися і роз’єднувалися.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 квітня
Які сьогодні іменини: Леонід, Ірина, Галина.
Талісманом людини, народженої 29 квітня, є гіацинт. Дорогоцінний камінь, який відомий вже досить давно. За середньовічною символікою гіацинт означає мудрість, постійність, приносить успіх та щастя.
Цього дня народилися:
- 1917 рік — американська режисерка та акторка незалежного кіно, хореографиня, етнографиня, поетеса, теоретикиня авангарду, народилася в Києві Майя Дерен;
- 1958 рік — американська кіноакторка Мішель Пфайффер;
- 1970 рік — американська акторка Ума Турман;
- 1977 рік — старший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Андрій Конопльов.
Пам’ятні дати 29 квітня
- 998 рік — за наказом імператора Священної Римської імперії страчують лідера повстання проти Папи Римського Григорія V патриція Кресчентіуса;
- 1429 рік — під час Столітньої війни французькі війська, очолювані 17-річною Жанною д’Арк, перемагають англійців у битві за Орлеан;
- 1624 рік — Людовик XIII призначає кардинала де Рішельє першим міністром Франції;
- 1648 рік — починається битва під Жовтими Водами;
- 1661 рік — китайські війська займають острів Тайвань;
- 1676 рік — поблизу берегів Сицилії в битві з французьким флотом гине знаменитий нідерландський адмірал Мікіель де Рюйтер;
- 1707 рік — окремий шотландський парламент ліквідовують, чим завершується об’єднання Королівства Англія та Королівства Шотландія в єдину державу — Королівство Великої Британії;
- 1770 рік — британський капітан Джеймс Кук уперше висаджується в Австралії;
- 1882 рік — у Берліні починає діяти перша в світі експериментальна лінія тролейбуса, побудована компанією Siemens & Halske, нині Siemens AG;
- 1897 рік — британський фізик Джозеф Джон Томсон повідомляє про відкриття електрона;
- 1913 рік — Гідеон Сундбек отримує патент на застібку-блискавку із зубчиками;
- 1915 рік — розпочинаються бої загонів УСС з російськими військами на горі Маківці в Карпатах;
- 1918 рік — на сесії Української Центральної Ради схвалюють Основний Закон Республіки;
- www.facebook.com/uinp.gov.ua
- З’їзд хліборобів 29 квітня 1918 р.: представницька складова гетьманського перевороту
- http://www.hai-nyzhnyk.in.ua
- того ж дня Всеукраїнський з’їзд хліборобів обирає П. Скоропадського гетьманом України;
- того ж дня Чорноморський флот у Севастополі піднімає українські прапори;
- 1919 рік — спроба державного перевороту в УНР під керівництвом В. Оскілка;
- 1992 рік — Національна збірна України з футболу проводить свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини, в якому поступається з рахунком 1-3.
Ще цього дня:
1918 – На сесії УНР ухвалено Основний Закон Республіки; того ж дня Всеукраїнський з’їзд хліборобів обрав П. Скоропадського гетьманом України; того ж дня Чорноморський флот у Севастополі підняв українські прапори;
1945 – Американські війська звільнили в’язнів концтабору Дахау, стративши при цьому 122 охоронців табору;
1975 – Останні американські війська залишили В’єтнам;
1975 – У Донецьку введено в дію найглибшу в СРСР шахту імені Скочинського;
1982 – Населення Китаю перевищило мільярд осіб;
1990 – У Києві ухвалено рішення про розпуск Української Гельсінської Спілки та створення на її базі Української республіканської партії;
1995 – На референдумі 95% виборців Казахстану проголосували за продовження повноважень президента Нурсултана Назарбаєва до 2001 року;
2011 – Весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/907016.html
/tsn.ua/ukrayina/yake-29-kvitnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2316493.html