ДЕНЬ 369-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 369 RUSSIAN AGRESSION
1965 року відбувся перший політ першого у світі широкофюзеляжного транспортного літака АН-22 (“Антей”), створеного в КБ Антонова (Київ).
Перший у світі широкофюзеляжний транспортний літак сконструювали в Україні.
У 1965 році в Києві спеціалісти Авіаційного науково-технічного комплексу ім. О. К. Антонова створили перший у світі широкофюзеляжний транспортний літак. Ним став АН-22 або “Антей”.
Цей літак встановив 41 світовий авіаційний рекорд.
27 лютого відбувся перший політ українського Антея. За штурвалом літака був екіпаж у складі командира Юрія Курліна, другого пілота Терського, штурмана Кошкіна, бортінженера Воротнікова, бортелектрика Раченка, бортрадиста Дробишева та провідного інженера з випробувань Шаталова.
Аеродромом для першого польоту Ан-22 обрали летовище Київського авіазаводу у Святошині.
Виробництво літака тривало до січня 1976 року. З листопада 1965 року по січень 1976 було випущено 66 Антеїв, з яких 22 – у варіанті Ан-22А.
У травні 2014 року фахівці ДП “Антонов” відновили та підняли у небо Ан-22. 31 травня 2021 року ДП “Антонов” відзначить 75-річний ювілей (krivbass.city/news/view/56-rokiv-tomu-vidbuvsya-polit-pershogo-u-sviti-shirokofyuzelyazhnogo-transportnogo-litaka-an-22)
27 лютого Всесвітній день неурядових організацій.
Створили свято 2009 року за ініціативи Марціса Ліорса Скадманіса. Однак воно було офіційно затверджене 17 квітня 2010 року під час Форума неурядових організацій.
Перше ж святкування на міжнародному рівні відбулося 2014 року.
Неурядові організації не керуються комерційними або державними секторами. Вони є основою громадянського суспільства та впливають на більшість галузей життя людини. Наприклад, це громадські об’єднання, благодійні організації, творчі спілки тощо.
27 лютого Міжнародний день полярного ведмедя
Щорічна подія, яку відзначають з метою підвищення обізнаності про стан збереження білого ведмедя.
Міжнародний день полярного ведмедя організовує Polar Bears International з метою підвищення обізнаності про вплив глобального потепління та зменшення кількості морського льоду на популяцію білих ведмедів. День заохочує людей знаходити способи зменшити викиди вуглецю. Цей день також використовується для заохочення встановлення енергоефективних утеплювачів у будинках.
День обізнаності про аносмію
День для поширення обізнаності про аносмію, втрату нюху.
Прихильники цієї події припускають, що, оскільки видимих і практичних труднощів, пов’язаних із порушеннями нюху, порівняно менше, ніж із порушеннями зору чи слуху, характер нюхової дисфункції та її наслідки для безпеки та якості життя людини не є широко зрозумілими.
Доведено, що хворі на аносмію чутливі до небезпечних ситуацій, таких, як витоки газу, пожежі, небезпечні випаровування хімічних речовин і ковтання зіпсованої їжі. Крім того, люди з втратою нюху також можуть зазнавати труднощів із харчуванням через тісний взаємозв’язок між запахом і смаком.
Дослідження також говорять про те, що у деяких людей виникає депресія у відповідь на відчуття соціальної ізоляції, страхи щодо безпеки та управління особистими запахами, а також зменшується зв’язок із задоволенням, емоціями та пам’яттю.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 27 лютого
Які сьогодні іменини: Кирило, Михайло, Федір, Овксентій, Юрій, Аврам, Єгор, Георгій, Филимон, Ісаак.
Талісманом людини, народженої 27 лютого є смарагд. Цей самоцвіт дуже шанувався в давнину. Його оспівували у своїх священних текстах мусульмани і християни.
Наприклад, за легендою в чашу зі смарагдами була зібрана кров Ісуса Христа.
У народі цей камінь називали “небесним лікарем”. Вважалося, що смарагди знімають головний біль та високий артеріальний тиск.
В цей день народилися:
- 1831 рік — український живописець, художник-передвижник, майстер портретів, історичних і релігійних полотен Микола Ґе;
- 1887 рік — пілот-новатор, перший виконавець “петлі Нестерова”, член Київського товариства повітроплавання Нестеров Петро Миколайович;
- 1904 рік — український письменник, автор творів “Нова оселя”, “Машиністи”, “Периферія” Леонід Смілянський;
- 1923 рік — вояк УПА, політв’язень Іван Терлецький.
Пам’ятні дати 27 лютого
- 1593 рік — японські війська розбивають китайсько-корейську коаліційну армію в битві при Пьокчегвані;
- 1594 рік — перший із Бурбонів, Генріх IV, стає королем Франції;
- 1870 рік — японський уряд затверджує державний прапор;
- 1918 рік — починається похід січових стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну;
- 1919 рік — комісія Антанти проводить зустріч із українським отаманом Симоном Петлюрою;
- 1933 рік — підпал Німецького Рейхстагу, що був використаний Гітлером як привід для розпуску Рейхстагу і встановлення диктатури в Третьому Рейху;
- 1942 рік — відбуваються масові розстріли в Бабиному Яру німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля;
- 1942 рік — починається битва в Яванському морі між Японією та США;
- 1952 рік — ООН уперше проводить засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку;
- 1991 рік — президент США Джордж Герберт Вокер Буш оголошує про звільнення Кувейту в ході операції “Буря в пустелі”.
Ще цього дня:
1900 – Засновано ФК “Баварія” (Мюнхен);
1918 – Початок походу Січових стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну;
1919 – Комісія Антанти провела зустріч з українським отаманом Симоном Петлюрою;
1933 – Підпал Німецького Рейхстагу, використаний Гітлером як привід для розпуску Рейхстагу і встановлення диктатури в Третьому Рейху;
1939 – Створено Спілку композиторів України;
1942 – Масові розстріли в Бабиному Яру німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля;
1952 – ООН уперше провела засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку;
1990 – Верховна Рада СРСР створила нову посаду – президент СРСР;
2014 – Війська російського спецпризначення у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили будівлі парламенту і Ради міністрів Криму та вивісили над ними російські прапори;
2015 – У Москві біля Кремля застрелили одного з головних лідерів політичної опозиції до путінського режиму, колишнього віцепрем’єра уряду Росії Бориса Нємцова.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/894148.html; tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-27-lyutogo; /glavcom.ua/country/society/27-ljutoho