У центрі Запоріжжя – на фасаді міського Туристичного інформаційного центру та на проспекті Маяковського, відкрилася чергова виставка просто неба із серії «Плакати воєнного часу».
Цього разу на ній свої роботи представила художник та дизайнер із Києва, старший викладач Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Katya Lisova.
Роботи цікаві, дуже незвичайні – із використанням реальних фото та… традиційної української вишивки. Як фото для своїх колажів для серії «Сила пам’яті», зокрема, художниця використала знімки наслідків обстрілів українських міст російськими фашистами, які руйнують усе збудоване та вбивають усе живе. Одна ж робота киянки мене просто шокувала.
Справа в тому, що плакати зі столиці розміщені у Запоріжжі під склом, на якому… відображається все, що відбувається на вулиці – у центрі Запоріжжя у цьому випадку. І я побачив… будинок на проспекті, який був поранений під час обстрілу ракетами мерзотниками-путлерівцями славного Запоріжжя рано-вранці 6 жовтня 2022 року. Цей будинок, до речі, знімався у двох старих фільмах, включаючи відому картину «Весна на Зарічній вулиці» – у цьому будинку отримала квартиру вчителька Тетяна Сергіївна і сюди вона переїжджала. Перед будинком знаходилися два дерева з вишитими візерунками у вигляді фіранок, чи що, а вище в небесах благословенних – у напівтумані, я розгледів те, що наснилося пораненому будинку: розірвану вибухом багатоповерхівку, через розрив якої заглядає до нас… молодий Тарас Шевченко. Він ніби нас бадьорить: тримайтеся, мовляв, запорожці, я з вами. Ми сильні, ви витримаємо всі випробування війни, ми обов’язково переможемо.
Katya Lisova приголомшливий художник)
До того, що я побачив, вивчаючи її плакат, я додав знімок фасаду інформцентру та репродукцію плаката, що вразив мене, щоб можна було уявити, як він виглядає насправді.
*
Триватиме виставка до 15 березня
Володимир ШАК
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”