Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №8399 щодо збільшення видатків Державного бюджету на 5,5 млрд грн – це перші зміни до держбюджету-2023.
Про це повідомила у Facebook народний депутат, голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа.
Рада ухвалила в другому читанні і в цілому перші зміни до державного бюджету (#8399)
Це закон, який забезпечує фінансування для новостворених Мінвідновлення та Державного агентства відновлення.
Також він передає Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (52,5 млрд) до Мінвідновлення.
До другого читання додали кілька важливих змін.
Передбачили можливість компенсації (страховку) для власників морських суден та суден, які ходять у внутрішніх водах у разі, якщо вони отримують пошкодження чи будуть знищені Росією. Загальний обсяг компенсацій – до 20 млрд грн в цьому році (до прикладу, середня вартість суден, які заходили в Одеські порти в рамках «зернової угоди» – 13 млн доларів). Джерелом виплат Кабміну дозволяється використовувати Дорожній фонд.
Звісно, ми сподіваємось, що ці страхові випадки не настануть, але така норма – можливість мінімізувати ризики припинення аграрного експорту, у разі якщо Росія почне саботувати домовленості «зернового коридору». Крім того, очікується, що гарантія грошової компенсаціі знизить вартість перевезення не тільки в «зерновому коридорі», але і на Дунаї.
Додали ще одне джерело наповнення Фонду ліквідації – продаж активів російських олігархів по закону «Про санкції».
Зробили взаємозалік для Пенсійного фонду (1,8 млрд грн). Вони повертають гроші, які були виділені в ковід на поворотній основі для Фонду соцстраху (нині приєднаний до ПФУ), і ми їх одразу розподіляємо на пенсії. Розблоковує ці кошти для виплати пенсій.
Нові напрями використання Фонду ліквідації: будівництво житла для тих, хто втратив житло, і компенсації за знищене житло, а також можливість відновлення об’єктів військової нфраструктури.
Також зал підтримав правку Ярослав Железняк
про те що у #виняткових_випадках кошти Фонду ліквідації можуть використовувати на потреби оборони.
www.facebook.com/roksolana.pidlasa