ДЕНЬ 360-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 360 RUSSIAN AGRESSION
18 лютого відзначають День Плутона
У всьому світі 18 лютого відзначають День Плутона. Його було відкрито в 1930 році Клайдом Томбо. Це небесне тіло вважалося дев’ятою планетою Сонячної системи протягом приблизно 76 років, але після 1992 року його статус як планети почав викликати сумніви, оскільки багато об’єктів, таких як Плутон з подібними розмірами, було виявлено в Поясі Койпера (одна із областей сонячної системи).
24 серпня 2006 року Міжнародний астрономічний союз (IAU) понизив позицію Плутона до карликової планети. Цей новий статус «планети» досі не приймається низкою вчених, які продовжують розглядати Плутон як повноцінну планету в нашій системі.
Планету відкрив астроном Клайд Томбо у 1930 році. Маса Плутона менша за масу Місяця в шість разів і становить 0,0021 маси Землі. Його поверхня складається з каменю та льоду.
На планеті є власна атмосфера. Розряджена. Вона складається переважно з метану і замерзає, коли Плутон відходить від Сонця.
Планета здійснює повне коло довкола світила за 248 земних років.
Іменини: Олександра, Антон, Василина, Макар, Михайло
18 лютого – День батарейки
18 лютого 1745 року народився італійський вчений-фізик, один із основоположників вчення про електрику, хімік та фізіолог Алессандро Вольта. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом.
По суті, цей винахід став прообразом сучасних батарейок.
Відкриття, засноване на перетворенні хімічної енергії на електричну шляхом занурення двох різнорідних металів (пластини міді та цинку) в кислоту, було здійснено Вольта в 1800 році.
Згодом винахід італійського фізика став широко відомим. Сьогодні батарейки та акумулятори відіграють дуже помітну роль у житті людини. Це й стало приводом до заснування свята, яке називається днем батарейки, що відзначається щорічно 18 лютого в день народження вченого.
Церковне свято
18 лютого День пам’яті преподобного Феодосія Чернігівського.
Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку 30-х років XVII століття в Подільському краї.
Він походив із древнього дворянського роду Полоницьких-Углицьких. Батьками його були ієрей Микита та Марія. Ім’я, дане святителю Феодосію при хрещенні, залишилося невідомим.
Юнаком він вступив у духовне училище, так звану Києво-Братську колегію, при Київському Богоявленському монастирі. У роки навчання остаточно визначилося покликання святого до чернечого подвигу.
Вільний час присвячував молитвам і читанню Святого Письма. Прийняв постриг у Києво-Печерській Лаврі.
Феодосій вів сподвижницьке життя та служив прикладом для багатьох християн, відродив розорений уніатами Києво-Видубицький монастир, відновив Єлецький Успенський монастир у Чернігові, збудував храм Домницького монастиря. Уславлений православною церквою у лику святителя.
Ще цього дня:
1943 – У своїй найбільш відомій промові Йозеф Геббельс закликає німецький народ до “тотальної війни”;
1954 – У Лос-Анджелесі Рональд Габбард засновує Церкву саєнтологів;
1978 – На Гаваях провели перші змагання з тріатлону;
1979 – Уперше за багато століть у Сахарі випав сніг;
1992 – Україна встановлює дипломатичні відносини з Хорватією та Угандою;
2014 – В Україні розпочинається протистояння на Майдані Незалежності у Києві, внаслідок якого протягом 3 днів загинуло понад 80 осіб;
2021 – Марсохід Perseverance сідає на планету Марс і робить її перші знімки.
/interfax.com.ua/news/general/892199.html
glavcom.ua/country/society/18-ljutoho