Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки викрили і заблокували схему підпільного виробництва цигарок, які виробники потім планували контрабандою переправляти до Євросоюзу.
Як ідеться на сайті СБУ, зловмисники щодоби виготовляли до мільйона цигарок під псевдомарками відомих іноземних брендів.
СБУ ліквідувала масштабну схему підпільного виробництва і контрабанди тютюнових виробів до Євросоюзу
Служба безпеки спільно з БЕБ заблокувала схему підпільного виробництва контрафактної підакцизної продукції у промислових обсягах.
Зловмисники щодоби виготовляли до 1 млн цигарок під псевдомарками відомих іноземних брендів.
Загальна вартість вилученого товару становить понад 70 млн грн.
Незаконну діяльність організувало міжрегіональне злочинне угруповання, яке діяло на території Миколаївської та Закарпатської областей.
Саме там вони налагодили 3 виробничі лінії з нелегального виготовлення оптових партій тютюнових виробів.
Для маскування злочинної діяльності ділки облаштували підпільні цехи на базі покинутих складських приміщень у віддаленій сільській місцевості.
Там же встановили поліграфічне обладнання для нанесення фальшивих «торгових знаків».
За даними слідства, сировину для виробництва цигарок закуповували у місцевих фермерів і для конспірації завозили її у мішках з-під комбікорму для тварин.
Готову продукцію збували до різних регіонів України, а також планували контрабандою переправляти до Євросоюзу.
Перевезення товару до зарубіжних країн хотіли робити за підробленими товарно-транспортними накладними.
Під час обшуків за адресами розташування «виробничих потужностей» правоохоронці виявили:
- технологічні цехи та обладнання;
- велику кількість сировини;
- поліграфічну продукцію з нанесеними торговими знаками європейських брендів;
- підготовлений до продажу товар.
Наразі триває розслідування для притягнення до відповідальності організаторів нелегального бізнесу. Кримінальне провадження відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 204 та ч. 3 ст. 28 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене групою осіб за попередньою змовою);
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)).
Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ спільно з БЕБ та Держприкордонслужбою за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-likviduvala-masshtabnu-skhemu-pidpilnoho-vyrobnytstva-i-kontrabandy-tiutiunovykh-vyrobiv-do-yevrosoiuzu

За інформацією БЕБ, у Миколаївській області під час обшуків вилучили дві лінії для виготовлення тютюнових виробів різних марок орієнтовною вартістю по 10 млн грн кожна.
Детективи Бюро економічної безпеки України провели невідкладні обшуки місць з незаконного виробництва фальсифікованих тютюнових виробів у Закарпатській та Миколаївській областях.
Загальна орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 70 млн грн.
Зокрема за результатами спільних обшуків за участі співробітників СБУ та прикордонників у Миколаївській області детективи БЕБ вилучили дві лінії для виготовлення тютюнових виробів різних марок орієнтовною вартістю по 10 млн грн кожна. Одна з них вже працювала, друга – готувалась для запуску.
Також вилучено верстат для пакування цигарок у пачки, прилад для сушіння тютюну та його подрібнення, верстат для упаковки цигарок.
Окрім того виявлено 114 ящиків вже готових цигарок, різних торгівельних марок без марок акцизного податку орієнтовною вартістю 2,7 млн грн, 10 мішків з тютюном тощо.
На Закарпатті за результатами обшуків виявлено та вилучено лінію для незаконного виготовлення тютюнових виробів повного циклу вартістю близько 15 млн грн, готові тютюнові вироби різних марок, близько 5 тонн тютюну та 7 тонн подрібненого тютюну загальною приблизною вартістю 3 млн грн, 7 ящиків акцизних марок, пакувальну та марочну лінію.
Окрім того було вилучено підроблені марки акцизного податку Республіки Молдова, різні упаковки, компоненти для виготовлення цигарок та інші товарно-матеріальні цінності необхідні для повного циклу виробництва цигарок.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 212 КК України здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, детективи БЕБ розслідують справу з ухилення від сплати податків тютюновою компанією у сумі понад 270 млн грн. Гендиректору тютюнової компанії повідомлено про підозру.