Порятунком для багатьох жителів Запоріжжя та громад нашої області стала допомога, яку надає у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців [УВКБ ООН] Caritas Ukraine через локальні представництва благодійної організації в регіонах України.
Цільове фінансування ремонтних робіт запорізьким офісом БО БФ «Карітас Запоріжжя» дало змогу нашим людям вчасно налагодити свій побут, дозволило багатьом родинам не опинитись безхатченками, а залишитись зимувати у власних оселях.
Як розповів локальний координатор проекту, який нині має назву «Ремонти домогосподарств у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Житомирській областях», Андрій Торін, люди мали змогу замінити пошкоджені вікна та двері, оновити підвісну стелю, ліквідувати незначні пошкодження даху, електричні мережі та водогін всередині свого житла.
Перший етап програми розпочався у жовтні 2022-го та завершився наприкінці року. Бо восени у Запоріжжі була велика кількість будинків, які зазнали руйнації від обстрілів. Зробивши офіційний запит до місцевої влади, а саме до КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя», та отримавши перелік адрес, спеціалісти «Карітас Запоріжжя» приступили до роботи.
Допомога надавалась родинам, які відповідали щонайменше одному із критеріїв уразливості. Це багатодітні сім’ї [троє чи більше дітей]; одинока мати [батько] або опікун однієї дитини чи більшої кількості дітей віком до 18-ти років; родина, в якій є вагітна жінка або мати із дитиною до трьох років; родини людей із інвалідністю; одинокі самотні люди. Також до уваги брався критерій матеріального стану: дохід на одну особу домогосподарства мав не перевищувати 5400 гривень.
Експерти «Карітас Запоріжжя» спілкувались із людьми, пояснювали умови, за досягнення згоди реєстрували бенефіціарів проєкту [пакет документів формується у цифровому вигляді. Анкета, до речі, може бути заповнена у будь-якому публічному місці, наприклад, в офісі організації]. Наступний етап роботи – виїзд спеціалістів, фіксування пошкоджень та виконанням відповідних замірів – відбувається безпосередньо за адресою помешкання, результати додаються до анкети.
Таким чином були створені заявки із повним переліком документів, які надсилались до загальної бази даних у національному офісі Caritas Ukraine. Після розгляду та передачі інформації донору формувався кошторис допомоги для кожної конкретної квартири.
В остаточному підсумку бенефіціари отримували кошти на свої IBAN-рахунки, сформовані ще при заповнені анкети. І отримавши, мали змогу виконати обумовлені заявкою ремонтні роботи.
– За підсумками минулого року, – розповідає Андрій Торін, – ми організували допомогу 434-м домогосподарствам. Нам ставили за план 350, але ми намагалися допомогти більшій кількості людей. І донор нам дозволив це зробити. Справа у тім, що не всі ремонти потребували передбаченої максимальної суми. У деяких випадках йшлося буквально про одне пошкоджене вікно. Тому за рахунок профіциту бюджету ми змогли допомогти більшій кількості домогосподарств.
Окрім того, ми розширили географію та попрацювали у Комишуваській та Кушугумській громадах області, де були відремонтовані приватні домогосподарства. І цього року плануємо попрацювати у громадах.
Новий етап програми «Ремонти домогосподарств у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Житомирській областях» фактично вже розпочався та триватиме до 31 грудня 2023 року.
– Наразі ми чекаємо на допрацьовану анкету. І як тільки наші працівники отримають доступ до неї, приступаємо до роботи.
Нині БО БФ «Карітас Запоріжжя» приймає заявки та формує попередню базу потенційних отримувачів допомоги у ремонті постраждалих осель.
Телефон для заявок та консультацій БО БФ «Карітас Запоріжжя» (067) 117-82-12
Дзвінки приймаємо з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00. Подача заявки на участь у проєкті не гарантує отримання допомоги!
Матеріал підготовлено ГО «Журналістська організація газети «МИГ» у межах проєкту «Слово правди – наша зброя» за підтримки програми «Стійкість», яка упроваджується Фонд Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу (European Union in Ukraine)