Глава 1-а. Автографи проклятого «русского міра»
У зв’язку з тим, що фотощоденник передбачає мінімум слів, усе, що я побачив у супутниках Києва, містах-героях Ірпені, Бучі та Гостомелі, я вирішив передати виключно фотографіями, на яких відображені миті життя цих міст, про які сьогодні знають далеко за межами України нашої славетної.
Між іншим, в Ірпені, де ми з дружиною жили восени-взимку 2022 року, внаслідок рашистського обстрілу пошкоджено 3247 будівель. Для міста з населенням у 60 тисяч людей це дуже багато. Про Бучу світ дізнався після того, як з міста пішла банда мародерів і вбивць з 64-ї окремої мотострілецької бригади путлерівської армії. За скоєні у Бучі військові злочини всі вони обов’язково дадуть відповідь. До речі, сам Путлер бригаді надав звання… гвардійській – за вбивство українців. Ну а у Гостомелі наші захисники зірвали план захоплення Києва у перші дні війни. Рашисти на аеродром Гостомелю висадили вертолітний десант, який мав приймати транспортні літаки з військами та технікою. Щось подібне, до речі, сталося у серпні 1968 року, коли радянськими десантниками було захоплено аеропорт Праги. За словами очевидців, на Гостомель кинулися з повітря 35 гелікоптерів – включаючи «вертушки», які забезпечували вогневе прикриття десанту. Шість гелікоптерів захисникам Гостомелю вдалося збити, а також блокувати десант ворога. І надвечір він був повністю знищений. Прага у Гостомелі не трапилася.
Ну, а тепер – слово моїм знімкам, які я забезпечив короткими підписами. Це, до речі, мій перший досвід фотощоденника, прошу тому не судити дуже суворо: я дуже хотів передати знімками свої враження від побаченого і пережитого.
Володимир ШАК
Поранений у ліве око Микола Чудотворець: ікона над входом та храм цього святого
Поранений у око Микола Чудотворець, фрагмент ікони
Храм Миколи Чудотворця в Ірпені
Це не хитромудрий малюнок на вікні – це хитромудро розбите вибуховою хвилею скло. Так само вибух рашистської ракети рано-вранці 6 жовтня вибив у нас вдома в Запоріжжі три великі шибки в одному з вікон. З дзвону осколків, що посипалися на підлогу, – одразу після сильного вибуху, і почався тоді для нас з дружиною ранок, який ми зустріли в коридорі – під іконою Божої Матері «Стіна непорушна»
Аптека тимчасово не працює
Готові квартири
Вірші з української народної – колискової, пісні. Розміщені в зоні відпочинку для матусь з колясками у міському парку. Судячи з пробоїн, в зону відпочинку одного разу добряче прилетіло від «русского міра»
Вулиця Соборна, що веде до Бучі – повз пробитий дорожній знак
Вулиця Соборна, що веде в Ірпінь – повз пробитий дорожній знак (Ірпінь та Буча – міста-сусіди, їх пов’язує одна вулиця). Вдалині видно незвичайний – у вигляді дуг, що світяться, світлофор. Нині вони горять червоним – забороняючим, світлом
Зимова доріжка в міському парку. А бризки на ній – це сліди прильоту, своєрідний автограф проклятого «русского міра»
Обстріляні журавлі: пам’ятник зі слідами прильоту біля нього
Розстріляні журавлі: фрагмент пам’ятника зі слідами обстрілу
Квіткове поле у центрі міста: так господар одного з приватних будинків перетворив розстріляний рашистами паркан біля свого будинку. Кожна квітка – це отвір від уламка
Новобудова
Захід сонця, що відобразився у вікнах