ДЕНЬ 318-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 318 RUSSIAN AGRESSION
Щорічно 7 січня відзначають професійне свято програмістів Міжнародний день програмістів. Це свято пов’язане з надзвичайно важливою на сьогодні професією. Люди, що займаються програмуванням, суттєво полегшують наше життя, даючи команди автоматизованим машинам.
Хто такі програмісти?
Зазвичай такі слова як «комп’ютер» та «програміст» асоціюються у нас із звичайним персональним комп’ютером або ноутбуком. Однак це не зовсім відповідає реальності. Всі складні електронні прилади, від маленького пульту управління до масивного промислового верстату мають влаштований комп’ютер, який потребує налаштування, програмування та відповідного обслуговування. Цей день ми маємо змогу вшанувати всіх програмістів та комп’ютерників, що роблять наше життя легшим та цікавішим через нові технологічні розробки.
http://yura2018.blogspot.com/
В наші дні комп’ютерник не тільки поширена, але досить популярна професія. Спеціалісти, які займаються програмуванням, а також настройкою та ремонтом комп’ютерної техніки, потрібні всюди.
Саме 7 січня стали вперше відзначати Міжнародний день програміста. Можна зустріти й інший варіант дати – День комп’ютерника і програміста, що відзначають на 256 день року, адже саме таке число відповідає максимальній кількості чисел, які можна виразити за допомогою 1 байта. Але IT-спільнота України 🇺🇦 відмовилась від його святкування через те, що воно мало російське коріння і сновним святом став саме Міжнародний день програмістів 7 січня.
Цікаво, що перший комп’ютер в світі з’явився в 1946 році в армії США. Його сконструювали американські вчені, щоб обчислювати балістичні таблиці, дуже важливі в авіаційних та артилерійських військах.
Перший комп’ютер мав також свою назву – Енік. В ньому було запроваджено двійкову систему і він дозволяв здійснювати досить складні розрахунки. Пристрій ефективно працював аж 9 років. Потім його розібрали як морально застарілий (daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-prohramistiv/)
***
7 січня у світі відзначаються Православне Різдво Христове, Міжнародний день програмістів, День розплутування лижних слідів, Міжнародний день дурної ходи, День святої прядки.
У США – День древніх каменів, День випускання газів, День “Я наставник”, День темпури, День бовдура, День “Я більше не збираюся це терпіти”,
у Єгипті – День богині Сехмет, у Камбоджі – День Перемоги над геноцидом, у Японії – свято семи трав “Дзиндзицу”, у Вірменії – День поминання покійних, Мерелоц, в Ліберії – День піонерів, у Гані – День Конституції, в Італії – День прапора, День триколора.
7 січня відзначають Різдво.
В українського народу здавна існують свої цікаві традиції святкування Різдва Христового.
Вранці 7 січня в Україні люди традиційно вітаються фразою “Христос народився!”, на яку потрібно відповісти “Славімо його!”.
Особливою традицією на Різдво вважається колядування. Групи людей ходять від хати до хати і співають обрядових пісень. Найчастіше в текстах господарям бажають достатку, щастя і доброї долі. А за такі гарні побажання господарі виносять колядникам гроші та різні смаколики. Вважається, чим більше колядників прийде до оселі, тим щедрішим для родини виявиться рік.
У різних регіонах України Різдво Христове святкували по-своєму. Відрізнялися навіть основні традиції.
Так, на Закарпатті переддень Різдва називають Корочуном. А на святковий стіл обов’язково печуть калач. В багатьох регіонах тут куті не варять. А замість неї ставлять “бобальки” (кульки з тіста, які спочатку запікаються, а потім варяться на пару). Зверху їх посипають горіхами, маком.
Гуцули (територія сучасної Івано-Франківщини, Закарпаття і Чернівецької області) починали Різдво з містичного святкування Святвечора. Господар і старший син брали ложку меду, шматок хліба, ладан, кутю і свічку, а потім обходили оселю тричі за сонцем. Після цього долівку посипали маком. Біля порога обов’язково клали часник і сокиру. Вважалося, що це допоможе вберегтися від нечисті.
На Галичині (сьогодні це деякі регіони Івано-Франківщини, Львівської області, Тернопілля) перед Різдво в дім заносили ярмо або плуг. Казали, що це принесе щастя наступного року.
На Львівщині навіть сьогодні в деяких будинках можна зустріти солом’яних павуків, яких розвішують перед іконами і на вході. Якщо у жінки немає дітей, їй радили постояти під павучками.
На Поліссі (це Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Київська, Сумська області) на стіл не ставлять 12 страв. А кутю готують з ячменю.
На заході Чернівецької області (Буковина) вечеряти сідали досить рано, адже тут колядувати починають ще 6 січня.
На Півдні України 7 січня традиційно відносять кутю своїм хрещеним батькам.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 7 січня
У суботу, 7 січня, іменини відзначають Марія, Гаспар, Алтасра, Леонід та Мельхіор.
Талісманом людей, народжених 7 січня, є яшма. Вважається, що назва каменю походить з грецького слова, переклад якого означає “строкатий”.
Колір яшми може бути різним: від червоного і бурого до зеленого і блакитного. Самоцвіт використовують як декоративний камінь.
В астрології яшму вважають лікувальним каменем, який допомагає власнику позбутися зубного болю та проблем з пам’яттю.
Цього дня народилися:
- 1 рік до н.е. – за християнською традицією народився Ісус Христос (Син Божий), що прийшов для визволення людства;
- 1847 рік – геолог Олександр Карпінський;
- 1853 рік – український історик Микола Аркас;
- 1889 рік – літературний критик, літературознавець, письменник, поет, перекладач, поліглот Михайло-Лев Рудницький;
- 1909 рік – учений-літературознавець, переслідуваний в часі погрому наукових установ України на початку 1970-х Степан Щурат;
- 1910 рік – український конструктор авіаційних і космічних двигунів Гліб Лозино-Лозинський;
- 1928 рік – український композитор, музикознавець Антон Муха.
Пам’ятні дати 7 січня
- 1558 рік – французи займають Кале, останнє континентальне володіння Королівства Англія у Франції;
- 1610 рік – Галілео Галілей відкриває перші три супутники Юпітера, яким дає назви Іо, Європа і Ганімед;
- 1714 рік – британець Генрі Мілль отримує патент на друкарську машинку, яку так ніколи і не прийняли до виробництва;
- 1782 рік – відкривається перший американський комерційний банк, Bank of North America;
- 1785 рік – француз Жан-П’єр Бланшар і американець Джон Джеффріс на повітряній кулі перелітають з британського Дувра до французького Кале;
- 1797 рік – було вперше використано сучасний італійський прапор;
- 1839 рік – Франсуа Араго детально розповідає під час засідання Французької академії наук про оптико-хімічний спосіб отримання зображення, цей день можна вважати днем народження фотографії;
- 1887 рік – Томас Стівенс закінчує свою майже трьохлітню кругосвітню подорож на велосипеді (він проїхав майже 21726.144 км);
- 1927 рік – між Лондоном і Нью-Йорком починає діяти перша трансатлантична телефонна лінія;
- 1929 рік – в Нью-Йорку молоко почали продавати молоко в картонних пакетах, це сталося вперше в світі;
- 1980 рік – Індіра Ганді знову стає прем’єр-міністром Індії;
- 1989 рік – спадкового принца Японії Акіхіто проголошено новим імператором, починається нова ера Хейсей;
- 1999 рік – у Сенаті США починаються слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона;
- 2015 рік – теракт у Парижі: двоє озброєних ісламських терористів в масках нападають на редакцію сатиричного журналу “Charlie Ebdo” і вбивають 12 осіб.
Ще цього дня:
1929 – У Нью-Йорку молоко вперше у світі почали продавати у картонних пакетах;
1949 – Університет Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі оголосив про отримання першої фотографії генів;
1953 – 33-й президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби;
1979 – В’єтнамські війська повалили режим Пол Пота в Камбоджі;
1980 – Індіра Ганді знову стає прем’єр-міністром Індії;
1989 – Наслідний принц Японії Акіхіто проголошений новим імператором;
1992 – Телефонна компанія AT&T випустила перший відеотелефон. Він коштував 1499 доларів.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/882974.html
tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-7-sichnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-1947337.html