6 грудня вшановують пам’ять святих єпископів Амфілохія. Що нам відомо про цей день?
Народився святий близько 340 року в Кесарії Каппадокійській. Був другом Григорія Богослова та Василія Великого, а наприкінці свого життя став єпископом Іконійським. Амфілохія відносять до Отців Церкви та числа Великих Каппадокійців.
Його родина була дуже побожною, але до молодого віку юнак бажав стави адвокатом. Однак, віра в Христа перемогла цю мрію, тому Амфілохій вирішив присвятити життя служінню Богові. Жив у путелі, вирощував там собі городину. За благочестиве життя був нагороджений Господом даром зцілення.
374 року став єпископом Іконії, відразу після цього скликав Іконійський Синод, під час якого засудив єретиків-макидонян, які не вірили в божество третьої Особи Божої.
***
Святитель Амфілохій був другом Василя Великого і Григорія Богослова. В юнацтві здобув чудову освіту і став адвокатом. Одного разу до нього звернувся злочинець, який обдурив Амфілохія, тому той захищав його на суді, віруючи в невинність людини.
Обман розкрився і такий вчинок приніс Амфілохію масу проблем. Григорій Богослов порадив святому піти в пустелю, той так і зробив.
Незабаром його обрали єпископом проти бажання, але Амфілохій прийняв цю ношу. Довго боровся за те, щоб заборонити аріанам проводити публічні збори. Помер святий в 395 році, залишивши після себе багато творів.
Православне свято 6 грудня – день пам’яті святителя Григорія
Григорій народився на острові Сицилія, в 12 років став кліриком за свій благочестивий спосіб життя. Будучи в Єрусалимі, був покладений в диякони патріархом, після цього поїхав в пустелю. У 600-му році став єпископом Акрагантійським.
Два пресвітери, який хотіли зайняти цей пост, обмовили Григорія, звинувативши у зв’язку з жінкою, хоча привели її в будинок святого в його відсутність. Незважаючи на те, що жінка була покарана бісами, суд все-таки відбувся. Григорій вигнав сутностей і дівчина розкаялася в обмані. Помер Григорій в глибокій старості в кінці VI або початку VII століття.
Прикмети 6 грудня
- ясний місяць на небі – взимку будуть хуртовини;
- місяць в рожевому кільці – скоро вдарять морози;
- хмари низько пливуть – до похолодання;
- рідкісні хмари – буде ясна, але холодна погода.
Що сьогодні не можна робити
Як і в будь-яке інше церковне свято, сьогодні не можна злитися, ображатися і конфліктувати.
Також церква забороняє викидати залишки їжі – краще віддати їх жебракам або тваринам. Планувати подорожі теж краще на іншу дату, інакше поїздка пройде невдало.
Що можна робити 6 грудня
У цей день здавна люди ходили до церкви і молилися за свою державу, просили Господа позбавити народ від ворогів.
Також слов’яни влаштовували галасливі гуляння, пекли пироги, варили пиво і накривали пишні столи. Вважалося, що 6 грудня – остаточне відкриття санного шляху, так що, віруючі відзначали цей день з розмахом.
www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-6-grudnya-shcho-vidznachayut-hristiyani-sogodni-11629717.html
tsn.ua/ukrayina/cerkovne-svyato-6-grudnya