В Україні – День визволення Києва під час Другої світової війни
ДЕНЬ 256-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 256 RUSSIAN AGRESSION
6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, Міжнародний день пам’яті тварин, що загинули від рук людини та День саксофона.
6 листопада у Швеції – День прапора і День народження короля Густава Адольфа.
У Марокко – День зеленого маршу,
а у Фінляндії – День фінсько-шведської спадщини.
6 листопада – День визволення Києва. У роки Другої світової війни столиця нашої країни була окупована німецько-фашистськими загарбниками (з осені 1941 року).
За цей час було вбито більше 100 тисяч жителів міста та військовополонених. Війська 1-го Українського фронту через 2 роки після окупації розпочали визвольну операцію.
6 листопада – День працівника соціальної сфери
День працівника соціальної сфери – важливе свято, яке відзначається в першу неділю листопада (у 2022 році – 6 листопада). Соціальні працівники допомагають самим беззахисним членам суспільства, які особливо потребують турботи: інвалідам, сиротам, пенсіонерам, ветеранам. Під час війни ці категорії людей стали ще більш вразливими. Також у воєнний час соціальні працівники допомагають переселенцям.
Професійне свято соціальних працівників було засноване в 1999 році Указом Президента Леоніда Кучми. Цей день відзначають працівники Пенсійного фонду, служб зайнятості та страхування, Міністерства праці та інших установ.
Сьогодні:
Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів
5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея ООН оголосила (резолюція 56/4), що щорічно 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict).
Приймаючи це рішення, ООН враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.
Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.
День пам’яті тварин, які загинули від рук людини
Ухвалена в 1987 році Європейська конвенція щодо захисту свійських тварин визнає наявність у людини морального обов’язку перед тваринами, а в багатьох країнах законодавством передбачено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з ними.
Тим не менше, досі тварини в усьому світі стають жертвами людської жорстокості. Тому за ініціативи зоозахисників і було започатковано День пам’яті тварин, які загинули від рук людини.
Всесвітній день без паперу
Щорічно 6 листопада у всьому світі відзначають – Всесвітній день без паперу (World Paper Free Day).
Хто є творцем Дня без паперу?
Ініціатором створення цього екологічного свята є Асоціація з питань управління інформацією і зображеннями (AIIM).
Дана некомерційна міжнародна організація надає освітні програми, дослідження і передові практики, щоб допомогти організаціям індексувати, контролювати і оптимізувати свої інформаційні ресурси.
Всесвітній день без паперу – це щорічна кампанія, спрямована на зменшення кількості паперу, що генерується людьми у їхній щоденній роботі та особистому житті.
Цей день був започаткований Асоціацією з управління інформацією та зображеннями (Association for Information and Image Management, AIIM).
Раніше Всесвітній день без паперу відзначався в четвертий четвер жовтня, але нещодавно AIIM перенесла його на фіксовану дату, 6 листопада.
«Навчимося використовувати папір раціонально!» – така основна теза міжнародної «безпаперової» кампанії.
Мета Міжнародного дня без паперу (World Paper Free Day) – показати на реальних прикладах, як і за допомогою яких технологій кожна організація може внести свій внесок у збереження природних ресурсів.
Ще цього дня:
1960 – У Києві впроваджено першу чергу метрополітену – 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії поєднала станції “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”;
1962 – Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засудила расистську політику апартеїду в Південно-Африканській Республіці та закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові відносини з ПАР;
1964 – Запроваджено в експлуатацію Тернопільський фарфоровий завод;
1980 – У Миколаєві збудовано новий Інгульський міст, його довжина становила 485 метрів;
1984 – На президентських виборах у США переконливу перемогу вдруге здобув республіканець Рональд Рейган;
1987 – У Києві відкрито 28-у станцію метрополітену – “Ленінська” (“Театральна”);
1991 – Розпущено Комуністичну партію Радянського Союзу;
1999 – В Австралії 54,5% виборців висловилися проти проголошення країни республікою, знову визнавши формальним главою держави британського монарха;
2012 – Президента США Барака Обаму було переобрано на другий термін.
У кого сьогодні 6 листопада іменини, як назвати дитину, яка народилася в цей день
6 листопада свої іменини святкують: Панас, Олексій, Геогрій, Іраклій, Іван, Микола, Лаврентій, Петро, Вікторія.
Людям, які народилися в цей день, найбільше підходить камінь аметист. Це ювелірний самоцвіт, що символізує щедрість, щирість, гармонію, відданість.
Вважалося, що такі люди відрізняються спокійним та гордим характером.
Джерела:
/www.unian.ua/lite/holidays/den-rabotnika-socialnoy-sfery
interfax.com.ua/news/general/870391.html
tsn.ua/ukrayina/6-listopada-yakiy-sogodni-den
glavcom.ua/country/society/6-listopada-jake-sohodni-svjato